Nisan 8, 2013

HL İnci Çelik'e Toyota'dan 'Kalite Ödülü'

İnci Holding ile dünyanın önde gelen jant üreticilerinden Maxion Wheels Grubu ortaklığı olan Hayes Lemmerz İnci, Toyota Europe tarafından 2012 yılındaki  kalite konusundaki performansından dolayı başarı ödülüne layık görüldü. HL İnci, Toyota’nın  İngiltere, Fransa ve Türkiye’deki üretim tesislerine parça tedarik eden tüm yan sanayilerin katıldığı “Yıllık Yan Sanayi Toplantısı”nda ödülünü aldı.
Toyota’nın Brüksel’deki merkezinde düzenlenen toplantıda hem 2012 yılı sonuçları değerlendirildi hem de 2013 yılı için yan sanayicilerden beklentileri görüşüldü. Ayrıca 2012 yılı performanslarına göre başarılı yan sanayiciler Toyota tarafından ödüllendirildi. Toyata Europe tarafından daha önce “Proje Yönetimi” ödülünü alan HL İnci, bu yıl da ürün kalitesindeki 2012 performansı ile “Kalite Ödülü”nün sahibi oldu. 5 kıtadaki önemli OEM müşterilerine çelik sac jant ihraç eden “Hayes Lemmerz İnci”, otomobil ve hafif ticari araçlar için tek çatı altında en geniş ölçü aralığında üretim yapabilen dünyadaki tek sac jant fabrikası olarak sektörde liderliğini koruyor.


HL Jantaş ve HL İnci Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Tüm dünyada oluşturduğu tavizsiz ve ödün vermeyen kalite anlayışı ile kendini kanıtlamış bir kurum olan Japon üretici ve OEM müşterimiz Toyota’dan aldığımız bu ödül kalite konusunda doğru adımlar attığımızı bir kez daha kanıtladı” dedi. Zaim, şöyle konuştu: “Hayes Lemmerz İnci olarak 1997’den bugüne Toyota’nın Adapazarı fabrikasıyla çalışıyoruz. HL İnci olarak aynı zamanda Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikamızdan Toyota’nın İngiltere ve Güney Afrika’da bulunan fabrikalarına da parça sağlıyoruz. 1997-2012 yılları arasında Toyota fabrikalarına sevkettiğimiz jantların toplamı 5 milyon adeti aştı. Yine 1997 yılından beri ‘Tek Sac Jant Tedarikçisi’ olarak çalıştığımız Toyota’nın Adapazarı Fabrikası’na 2013 yılı içinde  200 bin jant sevk etmeyi planlıyoruz. ”


HL Jantaş ve HL İnci sac işletmeleri Genel Güdürü Cemal Aydoğan da “1992 yılında kurulan ve toplam 4.7 milyon adetlik kurulu sac jant üretim kapasitesine sahip Hayes Lemmerz İnci, Türkiye’nin en yüksek üretim kapasitesine sahip sac jant fabrikasıdır. 5 kıtadaki önemli OEM Müşterilerine  jant ihraç eden Hayes Lemmerz İnci, otomobil ve hafif ticari araçlar için tek çatı altında en geniş ölçü aralığında üretim yapabilen dünyadaki tek sac jant fabrikasıdır. Audi’nin Almanya’daki Neckarsülm, Ingolstadt ve Wolfsburg fabrikalarına da jant sevk eden Hayes Lemmerz İnci olarak 2012 yılı performansımızla  Audi’nin “Kalite Ödülü”nü de almaya hak kazandık” dedi.

Hayes Lemmerz İnci’ye bir 'Kalite Ödülü' de Audi’den

Hayes Lemmerz İnci, 2012 yılı performansı ile  Audi’nin de “Kalite Ödülü”nü almaya hak kazandı. 2001 yılından bu yana 2,3 milyon jantı Audi’ye sevk eden Hayes Lemmerz İnci, 2013 yılında Audi’ye 600 bin adet jant sevk etmeyi hedefliyor. Hayes Lemmerz İnci, Audi’nin Almanya’daki Neckarsülm, Ingolstadt ve Wolfsburg fabrikalarına jant gönderiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir