Haziran 21, 2012

Honda, karbon emisyonunu yüzde 30 azaltacakYayınladığı yıllık çevre raporuna göre Honda, 2020 yılına kadar tüm dünyadaki üretimlerinde kullandığı CO2 emisyonunu yüzde 30 oranında azaltmış olacak.


“Blue Skies For Our Children–Çocuklarımız için Mavi Bir Gökyüzü'' sloganıyla 1970’lerden bugüne çevreyle dost teknolojiler geliştirmeye devam eden Honda, karbon emisyonunun düşürülmesinden yakıt hücreli (hidrojen ile çalışan) araçlara kadar geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çalışmalarının bir göstergesi olarak yayınladığı yıllık çevre raporunda Honda’nın, üretimde kullandığı su ve enerjiyi azaltarak, etkin geri dönüşüm sağlayarak ve ürettiği ürünlerdeki yakıt tüketimini düşürerek, 31 Mart 2012
itibariyle otomobilde yüzde 9.5, motosiklette yüzde 24.1 ve güç ürünlerinde yüzde 13.5 oranında karbon emisyonlarında düşüş gerçekleştirdiği belirtiliyor.

Honda 2020 yılına kadar bu üç segmentte gerçekleştirdiği üretim
ve lojistik faaliyetlerinin karbon emisyonunu tüm dünyada yüzde 30 oranında düşürmeyi hedefliyor.

Honda’nın CO² Emisyonu 2020 Hedefi
 


Honda Çevre Yıllık Raporu 1999 yılından bu yana her yıl düzenli olarak yayınlanıyor. Bu yıl 15’incisi açıklanan raporda 2020 hedeflerine ilişkin bilgiler detaylı olarak yer alıyor.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir