Kasım 7, 2008

Hyundai'den sanata destek

Hyundai, Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin (TEKSEM) düzenlediği “İlk Yardım Kazası” isimli tiyatro oyununa ana sponsor olarak destek vermeye başladı. Trafikte bilinçlenme temasını taşıyan ve arasında engelli oyuncuların da bulunduğu bir kadro tarafından sahnelenen iki perdelik komedi oyunu, 2 Kasım Pazar günü İstanbul Muammer Karaca Sahnesi’nde yapılan gala gösterimiyle hayata geçti.

İlk Yardım Kazası oyunu 18-20 Kasım tarihleri arasında Gebze’de sahnelendikten sonra 28 Aralık tarihinde  İzmir Sabancı Kültür Sarayı’nda izleyici karşısına çıkacak. İlk Yardım Kazası oyunu 2009 yılı boyunca da Türkiye’nin çeşitli illerinde Hyundai’nin ana sponsorluğunda sanatseverlerle buluşacak.
 
Hyundai sosyal sorumluluk çalışmaları altında; 2004 yılında hayata geçen “Hyundai Meşaleleri” projesiyle de Türk Eğitim Derneği Okulları’nda okuyan başarılı ama maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere tüm Türkiye çapındaki yetkili satıcılarının organize desteğiyle Tam Eğitim Bursu veriyor.  2010 yılına kadar sürecek olan proje kapsamında 55 öğrencinin okul harcamalarından cep harçlıklarına kadar tüm masraflar Hyundai tarafından karşılanıyor. Hyundai ayrıca çevrenin korunması amacıyla Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nın bulunduğu Ali Kahya Beldesi’nde 2 bin ağaç dikimi gerçekleştirmiş ve önümüzdeki dönemlerde yeni ağaçların dikimine devam edeceğini bildirmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir