Haziran 4, 2007

Hyundai'nin en başarılı Türk teknisyeni Kore yolcusu

Hyundai, iki yılda bir düzenlenen “Hyundai Teknisyenler Olimpiyatı”nın beşincisini 16-17 Mayıs 2007 tarihlerinde gerçekleştirdi. Daha önce tüm dünyadaki Hyundai teknisyenleri arasında iki kez dünya ikincisi ve bir kez dünya üçüncüsü olan, “Arıza Bulma” dalında da bir kez dünya üçüncülüğü kazanan Türk teknisyenler, bu yılki servis olimpiyatlarına “Dünya Şampiyonluğu”nu elde etmek için katılacak.

Shell’in sponsorluğunda gerçekleştirilen 5. Hyundai Ulusal Teknisyenler Olimpiyatları’na, tüm Türkiye’deki Hyundai Yetkili Servisleri’nden yaklaşık 310 teknisyen katıldı. Öncelikle bulundukları bölgelerde yazılı sınavlara tabi tutulan teknisyenler arasından 10 kişi finale kalarak, 16 Mayıs’ta Hyundai Assan Eğitim Merkezi’nde yapılan sınava girme hakkını elde etti. Hyundai Assan Eğitim Merkezi’nde toplam altı saat süren testler iki aşamadan oluştu. Finalistler ilk önce yazılı sınava tabi tutuldular, ardından motor işletim sistemi, otomatik şanzıman, motor mekanik, elektrik arıza ve arıza teşhis cihazından oluşan beş ayrı istasyonda pratik uygulama sınavından geçtiler. Zorlu maratonun ardından Hyundai Teknisyenleri arasında birinciliği İstanbul Erk Otomotiv’den Ferit Coşkun, ikinciliği Eskişehir Otosar Otomotiv’den İbrahim Aslan ve üçüncülüğü de İstanbul Ekol Otomotiv’den İlkay Seven kazandı.

5. Hyundai Ulusal Teknisyenler Olimpiyatı’nda dereceye giren başarılı teknisyenlerin ödülleri, 17 Mayıs tarihinde Hyundai Assan Tuzla Eğitim Merkezi binasında yapılan organizasyonla verildi. Birinciliği kazanan Ferit Coşkun, böylece 2007 yılı Ekim ayında Kore’de düzenlenecek Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil etme hakkını da kazandı.

Ödül töreninde oldukça iddialı olduğunu belirten Ferit Coşkun, “Türkiye’de en iyi Hyundai teknisyeni seçildiğim için çok mutluyum ve gurur duyuyorum. Daha önceki yıllarda Türk teknisyenleri, ikincilik ve üçüncülükler kazanarak büyük bir başarı elde ettiler. Benim amacım, elimden gelenin en iyisini yaparak Türk teknisyeninin bilgi ve becerisini bir kez daha kanıtlamak ve şampiyonluğu kazanarak Türkiye’ye geri dönmek dedi”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir