Ocak 14, 2013

Hyundai'nin tasarımları Schreyer'dan sorulacak

WRC Takımı’nın başına getirilen Michel Nandan’dan sonra Hyundai, bu kez de efsanevi tasarımcı Peter Schreyer’i tüm grubun tasarım bölümünün başkanı olarak atayarak 2013’e oldukça hızlı bir giriş yaptı.

Kariyerinde önemli markalara tasarımcı olarak hizmet eden Alman tasarımcı, birçok dikkat çeken modelin ortaya çıkmasını sağladı. 2013 yılından itibaren Hyundai Otomotiv Grubu’nun tasarım ekibinin patronu olarak görev yapacak olan Schreyer, markanın son dönemlerde akıcı tasarım felsefesiyle oluşturduğu etkileyici vizyonunu perçinleyerek zirveye taşıyacak.
Hyundai Motor Company Ar-Ge Merkezi Başkan Yardımcısı Woong Chul Yang bu önemli gelişmeyle ilgili olarak, “Uzun vadeli rekabet gücünü güvenceye almak şarttır ve özellikle tasarım alanında temelimizin güçlü olması gerekiyor. Tasarım sadece araçlarımızın görünen kısmı değildir, aynı zamanda müşterilerimizin modellerimizle güçlü bir bağ kurmasını sağlayan en önemli etkendir. Bu sebeple tasarım, marka değerimizi artırmak için çalışmalarımızın özünü oluşturuyor. Peter Schreyer, global otomotiv endüstrisinden elde ettiği önemli deneyimleri beraberinde getiriyor. Hyundai Motor Grubu’nun da bu konuda derin bir anlayışı var. Schreyer, bu değerli nitelikleri en iyi şekilde kullanarak global anlamda Hyundai’yi otomotiv sektörünün lideri yapmak için gereken zemini oluşturmada en büyük yardımcımız olacak” dedi.
Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth da, “Hyundai Motor Avrupa için de son derece pozitif bir gelişme. Özellikle enerjimizi ve yatırımlarımızı kalite gelişimine odakladığımız bir yılın başında gelmesi büyük önem taşıyor. Aynı zamanda Schreyer’in yeni sorumluluğuyla birlikte Avrupa’da Hyundai’nin hızla artan ünü müşteriyle birlikte bölgede güçlenmesini sağlayacak” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir