Ağustos 8, 2006

Hyundai En Değerli Sekizinci Otomobil Markası Oldu

Hyundai Motor Company Amerikan BusinessWeek Dergisi ve danışmanlık şirketi Interbrand’in ortak olarak gerçekleştirdiği 2006’nın En İyi Global Markaları araştırmasında dünyanın en değerli 8’inci otomotiv markası olarak değerlendirilirken, tüm sektörlerde yer alan dünya markaları arasında da en iyi 75’inci marka seçildi.

Hyundai, tüm markalar arasında da marka değerini en çok yükselten ilk 5 marka arasında yer alırken geçen yıla oranla yüzde 17 oranında artış elde ederek, otomotiv markaları arasında en büyük gelişimi kaydeden marka oldu ve 8’inciliğe yükseldi.

Hyundai Marka Stratejisi Başkan Yardımcısı Brandon Yea, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bu değerlendirme, aslında çoğu insanın zaten bildiği bir konuyu tekrar gözler önüne seriyor: Hyundai çok hızlı şekilde yükselen bir yıldız. Marka yönetimimiz de, ürünlerimizin kalitesinde yaşadığımız sürekli gelişim sayesinde her geçen gün güçleniyor” dedi.

2006’nın En İyi Global Markaları araştırmasında ayrıca Hyundai’nin marka değerinin yaklaşık 4.1 milyar Amerikan Doları olduğu vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir