Mart 28, 2007

HYUNDAI kamyon üretimi için KARSAN'I seçti

Karsan, Hyundai ile HD35 ve HD75 hafif kamyon modellerinin Türkiye’de münhasır üretim ve dağıtımı için beş yıllık anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Karsan, Türkiye’de  beş yıl süreyle HD serisinin 3,5 ve 7,5 ton taşıma kapasitesine sahip modellerinin ve bu modellerin devamında satışa sunulacak yeni serinin üretimini gerçekleştirecek. Anlaşma ile yılda yaklaşık 2 bin adet üretim ve yaklaşık 35 milyon USD ek satış hasılatı hedefleniyor.

‘Tek Tesiste Çok Marka’ stratejisi ile halen Peugeot Partner van, kombivan ve Karsan J9 Premier minibüs, midibüs modellerinin üretimini yapan ve ana sanayilere çeşitli endüstriyel hizmetler sunan Karsan, bu anlaşma ile üreteceği ve alt distribütör atama hakkına sahip olduğu Hyundai HD serisi hafif kamyonların dağıtımı için İsotlar Grup’u münhasır distribütör olarak yetkilendirdi. 2006 yılı Nisan ayından beri Karsan’ın J9 Premier modelinin distribütörlüğünü yürütmekte olan İsotlar Grup, üretimine ve satışına 2007 yılı Haziran ayında başlanacak araçların dağıtımını ve pazarlamasını Türkiye genelinde ilk aşamada 20 satış ve 35 servis noktası ile gerçekleştirmeyi planlıyor. J9 Premier modelinin pazar payını %14’ten %20 seviyelerine taşıyan İsotlar Grup, Hyundai HD hafif kamyon serisinde de aynı performansı yakalamayı hedefliyor.

Karsan Genel Müdürü Mehmet Can Karabağ, hafif kamyon sınıfında Hyundai-Karsan işbirliği ile ilgili olarak “Bu anlaşma ile üzerinde çalıştığımız projelerden birini daha hayata geçirmiş olduk. Otomotivin dünya devlerinden biri olan Hyundai’nin hafif kamyon üretimi için Karsan’ı seçmesi, benimsemiş olduğumuz çok markalı üretim stratejisi ve yatırımlarımızın ne kadar doğru olduğunu gösterdiği gibi, Karsan’a gelebilecek daha nice yeni projelerin de işaretidir. Ticari araçlar alanında Hyundai ile işbirliğimizin önümüzdeki dönemde farklı modellerle daha da kuvvetlenmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok markalı üretim stratejimiz çerçevesinde üzerinde çalıştığımız diğer yeni projelerin de olumlu sonuçlanması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir