Ocak 23, 2007

Hyundai müşterilerine TSE damgalı hizmet

Hyundai Türkiye’deki tüm yetkili satıcıları  ISO 9001 belgesi alarak sektörde bir ilki gerçekleştirdi. Türkiye çapında 50 ilde 78 Hyundai yetkili satıcısı bulunan Hyundai, bu proje ile müşteri memnuniyetini arttırmayı ve satış sonrası hizmetlerdeki farkı ile pazar avantajı yaratmayı hedefliyor. Diğer taraftan 2006 yılında toplam 53.479 adet araç satışı gerçekleştiren Hyundai, elde ettiği %8.7’lik pay ile toplam otomotiv pazarında 5’inci sırada yer aldı.

Konu ile ilgili olarak 22 Ocak 2007 tarihinde İstanbul’da bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Hyundai Assan Başkanı Joong-Goer Kim, Satış Direktörü Yoong-San Kim, Yurtiçi Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu, Bayi ve İş Geliştirme Konsey Başkanı Nail Çiler ve Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Kenan Malatyalı katıldı.

Toplantının açılış konuşması yapan Hyundai Assan Başkanı Joong-Goer Kim, Hyundai’nin otomotiv dünyasında en hızlı büyüyen marka olduğunu, ürün çeşitliliğini sürekli arttırdığını, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’de olduğu gibi sürekli yeni yatırımlar yaptığını belirterek şunları söyledi: “Hyundai müşterilerini en çok gözeten marka olarak kaliteye, insanlığa ve geleceğe yatırım yapıyor. Bu kapsamda bugünden itibaren Türkiye’de müşteri memnuniyeti konusunda her şey değişecek. Çünkü Hyundai Türkiye çapındaki tüm yetkili satıcılarıyla ISO 9001 Kalite Standart Belgesi alan ilk ve tek firma olmuştur.”

2007’de hedef 100 bin satışla ihracat pazarında büyümek
Düzenlenen toplantıda 2006 yılı sonuçlıarı ve 2007 yılı hedefleri ile ilgili olarak bilgi veren Hyundai Assan Yurtiçi Satışve Pazarlama Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu da 2006 yılında 53.749 adet satış ile toplam pazarda 8.7’lik pay ile  5. sırada olduklarını belirterek, “2006 yılında satışlarımızın yüzde 70’i  iç pazar, yüzde  30 ihracat şeklinde gerçekleşti. 2007 yılında hedefimiz 100 bin araç satmak. Bu yıl pazarda  strateji değişikliğine giderek satışlarımızın yüzde 70 dış pazarlara, yüzde 30’nu iç pazara yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Hyundai’nin satışlarının yüzde 60 ‘ıotomobil, yüzde 40’ı hafif ticari segmentlerindeki araçlardan oluşuyor. Satışlarında Türkiye’de üretilen Accent Era ilk sırada yer alıyor. Bu yılın nisan ayında Matrix modelini Türkiye pazarına sunacak Hyundai, Türkiye’de tüm modelleri için 5 yıl üretici firma mekanik garantisi sağlıyor. Ayrıca Hyundai araç sahipleri,  Medline işbirliği ile gerçekleştiren bir hizmet ile 1 yıl boyunca ücretsiz acil sağlık hizmeti alma şansına sahipler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir