Haziran 8, 2007

Hyundaı Santa Fe, Grandeur ve Entourage en kaliteli araçlar seçildi

Bağımsız araştırma şirketi Strategic Vision’ın en son gerçekleştirdiği 2007 Total Quality Index (2007 Toplam Kalite Değerlendirmesi) isimli araştırmaya göre Hyundai’nin Santa Fe, Grandeur ve Entourage modelleri, kendi sınıflarının en az sorun çıkaran araçları.

Müşterilerin araçlarından duyduğu memnuniyeti ölçen araştırmada, toplam 27 binden fazla yeni araç sahibiyle görüşüldü; bu kapsamda görüşülen  2006 yılının Eylül, Ekim ve Kasım ayında alınan 2007 model yeni araç sahiplerine, araçlarını satın alırken ve kullanırken karşılaştıkları problemlerle ilgili sorular yöneltildi. Elde edilen cevaplara göre de araçların puanları hesaplandı ve kendi segmentlerindeki yerleri belirlendi. Böylece, en az sorun çıkarıp en yüksek puanları toplayan Santa Fe, Grandeur ve Entourage, kendi segmentlerinin birincileri seçildi.

Amerika’daki araç sınıflandırmalarına göre Hyundai Santa Fe, küçük SUV (Sport Utility Vehicle – Spor Özellikli Araç) segmentinde, Grandeur (Amerika’da Azera ismiyle satılıyor), büyük araç segmentinde birinciliğe çıktı. Minivan segmentinde yer alan Entourage; Kia Sedona ve Nissan Quest ile birlikte birinciliği paylaştı.

Strategic Vision’ın kurucusu ve CEO’su Dr. Darrel Edwards, Hyundai’nin başarısıyla ilgili; “Hyundai’nin 2007’deki bu başarısı hiç de şaşırtıcı değil. Çünkü modelleri ve üretim kalitesinin yanı sıra araç tasarımlarında ve motor gelişiminde geleceğe yönelik stratejik çalışmaları gerçekleştiren çok iyi bir ekibe de sahip” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir