Şubat 18, 2008

Hyundai yeni konseptini Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtacak

Hyundai, bu yıl 6-16 Mart tarihleri arasında 78’inci kez düzenlenecek. Cenevre Otomobil Fuarı’nda MPV segmentindeki yeni modeli hakkında ipuçları veren konsept otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor.

Hyundai standının en önemli modellerinden biri olan ve HED-5 ismi verilen yeni konsept araç, çok yönlü kullanıma imkan tanıyan özellikleri ve düşük yakıt tüketimiyle dikkatleri üzerine  toplamayı hedefliyor. 6 kişilik oturma kapasitesine sahip olan MPV’de, çok büyük değişiklikler yapılmadan üretime alınması planlanıyor.

Otomotiv sektöründe devrim yaratacak materyaller ve üretim teknikleri kullanılarak hazırlanan HED-5 için, Recaro, Bayer ve LG gibi dünya çapındaki firmalarla çalışıldı. Recaro’nun bu araç için özel tip koltuklar hazırladığı, Bayer’in çevre dostu hammaddeler kullanarak materyalleri oluşturduğu ve LG’nin son teknoloji ürünü LCD ekranların ve diğer cihazların gelişimine katkıda bulunduğu belirtiliyor.

Hyundai, CO2 emisyonlarının nasıl en iyi şekilde düşürülebildiğini göstermek amacıylai, seri üretimi yapılan güncel modellerinde bu yeni teknolojisini tanıtacak. Hyundai modellerinin her zamanki gibi rekabetçi fiyatlarını artırmadan ve performanslarını düşürmeyip sürüş keyfini de köreltmeden uygulanacak olan bu son teknoloji sayesinde, emisyon salınımlarının yüzde 29 gibi ciddi bir oranda azaltılması hedefleniyor. Seri üretime yakın olan bu teknolojik çalışmanın, çevre dostu özelliğinin yanı sıra araçların yakıt tüketimlerinde de önemli oranlarda avantaj sağlayacağı belirtiliyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki stantta ayrıca Hyundai’nin çeşitli yenilikler yapılan modelleri ve ürün yelpazesinde yer alan diğer 2008 model araçları da ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir