Aralık 28, 2007

Hyyundai'nin yeni otomobili Genesis tanıtıldı

Hyundai, yeni otomobili Genesis’i tanıttı. Arkadan itişli platforma, oldukça zengin bir donanıma ve üstün teknolojik özelliklere sahip olan Genesis, yüksek performanslı Hyundai araçları arasında yeni bir çağın ilk adımı olarak kabul ediliyor.

Hyundai, araca özgü yepyeni ambleminin de tanıtımını gerçekleştirdi. Amblemde, kalkan şeklindeki siyah zeminli altıgen logonun yanlarında bir çift kanat kullanılıyor. Metalik gümüş renge sahip bu kanatlar, uçabilmenin ruhunu ve herşeyin üstünde olabilmeyi yansıtıyor. Ancak bu Genesis amblemi, sadece Kore ve Çin pazarlarında satılacak araçta kullanılacak.

Genesis’in en çok dikkat çekecek özelliklerinin başında yeniden geliştirilen yeni Tau kodlu V8 motoru geliyor. 375 HP’lik maksimum güce sahip olan bu motor, gücünü altı kademeli yepyeni bir otomatik şanzımanla tekerleklerine aktaracak. Hyundai’nin Lambda serisi V6 motor seçenekleri de Genesis’te kullanılacak. V6 motorlarda da isteğe bağlı olarak 3.3 litre ve 3.8 litrelik seçeneklerden biri tercih edilebilecek.

Hyundai, Genesis sahibi olmak isteyen müşteriler için, araçla tanışma anından başlayıp satış aşamasına gelinceye kadar özel uygulamalar gerçekleştirecek. Genesis satın alındıktan sonra da aracın teslimine ve satış sonrası hizmetlerine devam edecek. Genesis’in, Amerika ve Avrupa pazarlarında da büyük ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir