Mart 15, 2013

İnci Akü'ye TAYSAD'tan üç ödül

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2009 yılında sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazanan İnci Akü, TAYSAD 35. Genel Kurul Toplantısı'nda iki ayrı ödüle layık görüldü. Üretiminin yüzde 60’ını ihraç eden İnci Akü 2012 yılında gerçekleştirdiği patent, faydalı model, endüstriyel tasarım çalışmalarıyla TAYSAD üyeleri arasında ilk üçte yer alarak ödül almaya hak kazandı. 12K Model Projesi kapsamında da “Liderlik Yaklaşımı-Yetenek Yönetimi ve Geliştirme” ödüllerini alan TAYSAD üyesi İnci Akü, 35. Genel Kurul Toplantısı'ndan üç ayrı ödülle ayrıldı.

Çalışmaları kapsamında üniversiteler ve araştırma enstitüleriyle işbirlikleri yaparak çok yönlü projeler sürdüren İnci Akü Ar-Ge merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile 3. dönemini tamamlayarak 4. dönemde de çalışmalarına devam ediyor. İnci Akü Ar-Ge merkezi enerji depolama sistemleri, başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları, otomotiv sektörünün ve müşterilerinin beklentilerine yönelik faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.  

TAYSAD’tan alınan üç ayrı ödül için ekibini tebrik eden İnci Akü Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Göksel Paker, “Yeni projeler kapsamında yaptığımız çalışmalar hem bizim rekabette bir adım önde olmamızın göstergesi  hem de global vizyonumuzun bir parçasıdır. Gerek Ar-Ge merkezimizde gerekse üniversiteler ve araştırma enstitüleriyle geliştirdiğimiz projeler kapsamında akü bileşenleri ve teknolojisinde önemli çalışmalar hayata geçiriyoruz. Bunları fikri haklar olarak patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım kapsamında koruma altına alıyoruz” dedi.
Paker, “TAYSAD Genel kurulunda tüm üyeler arasında yapılan benchmarking çalışmalarında Türk Patent Enstitüsü verileri baz alınarak Patent-Faydalı Model-Endüstriyel Tasarım dalında en iyi değerlere sahip firmalar arasında yerimizi aldık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir