Nisan 16, 2013

İnci Akü, enerji depolama ürünlerini tanıttı

İnci Akü, otomotiv sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan ve iki yılda bir düzenlenen Automechanika İstanbul Fuarı’nda İnci Battery Gel Serisi başta olmak üzere tüm ürünlerini sergiledi. ‘Enerji depolamada uzun ömürlü hızlı çözümler sunmak’ misyonu ile çalışan ve ‘Dünyanın ilk 10 akü üreticisi arasında olmak’ vizyonu ile geleceğe yönelik adımlarınıı atan İnci Akü, sektörünün teknoloji ve ihracat lideri olarak çalışmalarını yürütüyor.
İnci Akü’nün, enerji depolama alanında sunduğu çözümlerle ilgili konuşan İnci Akü Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Paker, “Biz akü sektöründe dünya markaları ile rekabet ediyoruz. Dünyada enerji depolama sorunu olduğunu biliyoruz ve enerji depolama alanında uzman üretici olmayı arzu ediyoruz. Doğu Avrupa ve Ortadoğunun lider akü üretcisi olma hedefine her gün daha çok yaklaşıyoruz. Toplam satış gelirlerimizin yüzde 60’ ını 72 ülkeye yaptığımız yurtdışı satışlarından elde ederek, ülkemizin dış ticaretine sağladığımız katkıyı arttırmak hedeflerimiz arasında” dedi.
Bu yıl 11-14 Nisan tarihleri arasında 11. kez düzenlenen fuarın 10. yılında 484’ü yabancı toplam bin 99 sektör temsilcisi yerini aldı. Geçtiğimiz yıl toplam 36 bin 126 ziyaretçinin ziyaret ettiği Fuar Avrupa’nın bir numaralı OEM ve satış sonrası etkinliği olarak görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir