Ağustos 27, 2007

İnter – Noise 2007 İstanbul Kongresi başlıyor

Türk Akustik Derneği tarafından düzenlenen ve I-INCE tarafından desteklenen İnter-Noise 2007 İstanbul  Kongresi 28-31 Ağustos 2007 tarihleri arasında Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

36.cısı düzenlenecek olan kongrenin bu yılki konusu “Gürültü Kontrolüne Küresel yaklaşımlar” olarak belirlendi. 45’i aşkın ülkeden mimar, mühendis, doktor, psikolog, akademisyen, üretici ve  uygulamacı gibi konukların ağırlanacağı kongrede eğlence merkezleri, karayolları, otomotiv gibi birbirinden farklı alan ve konularda gürültünün nasıl azaltılacağı üzerine konuşmalar ve sunumlar gerçekleştirilecek. 28 Ağustos’ta Lütfü Kırdar Sergi Salonu’nda açılışın yapılacağı kongreyle beraber boğazda tekne gezisi de düzenlenecek. Kongre 31 Ağustos akşamı yine Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı bahçesinde sona erecek.

Kongredeki konu başlıkları ise şu şekilde sıralanıyor :
Gürültü politikaları, Ses titreşim ve yalıtımı, Endüstri gürültüsü, Mimari akustik, Gürültü haritaları, Makina ve tesisat gürültüsü, Standartlar ve yönetmelikler, Ürün ses kalitesi ve psiko-akustik, Gürültü engelleri, Ulaşım gürültüsü, Toplum gürültüsü, Otomotiv akustiği, Gürültü kontrolü, Ses ve titreşimin etkileri ve odyoloji, Ölçüm teknikleri ve aygıtlar, Ses ve titreşimde analitik yöntemler.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir