Şubat 27, 2006

IRU Yılın Sürücüsü Özcan Şimşek

IRU, her yıl, her üye ülkeden bir sürücüyü seçerek yılın sürücüsü olarak ödüllendiriyor. 2005 yılında IRU ve UND’nin ortaklaşa seçtikleri yılın sürücüsü ödülü, Turksped firmasının emekli sürücülerinden Özcan Şimşek’e verildi.

IRU Yılın Sürücüsü ve IRU Onur Ödülleri, 24 Şubat 2006 tarihinde İstanbul’da Grand Cevahir Otel‘de UND’nin Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı sırasında gerçekleşen törende sahiplerini buldu. 30 yıllık çalışma hayatının ardından emekli olan sürücü Özcan Şimşek, takdir belgesi ile 3.000 Euro tutarındaki çekini UND Başkanı Çetin Nuhoğlu’ndan aldı.

Ayrıca uluslararası taşımacılık yapan değişik firmalardan 42 sürücü de IRU Onur ödülüne layık bulunarak takdir belgesi ile ödüllendirildi.

Ödül töreninde ‘IRU Yılın Sürücüsü’ ödülünün artık geleneksel hale geldiğini belirten UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, törende yaptığı konuşmada sürücülerin uluslararası nakliyenin belkemiğini oluşturan çok önemli işlevlerinin olduğuna dikkat çekti.

Kimler yılın sürücü ödülüne aday olabiliyor?

IRU’nun her üye ülkede, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiği yılın sürücüsü yarışmasına katılım için şu kriterlere sahip olmak gerekiyor;

– Eski ve mevcut işverenlerin memnuniyetini kazanmış, 15 yılı uluslararası taşımalarda olmak üzere asgari 20 yıl profesyonel sürücük yapmış,
– Aynı nakliye şirketinde en az 5 yıl çalışmış, profesyonel olarak asgari bir milyon km yol kat etmiş,
– Son 15 yıl içinde yaralanmaya yol açmış ağır bir trafik kazasına asli kusurlu olarak sebebiyet vermemiş,
– Son 5 yıl zarfında ülkesinin veya araç kullanmış olduğu ülkelerin trafik, gümrük veya idari mevzuatını ihlal etmemiş olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir