Haziran 2, 2006

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Çok Amaçlı Araçları BMC'den

BMC İstanbul Büyükşehir Belediyesine satışını yaptığı 30 adet PRO 624 Çok Amaçlı Su İkmal Aracını teslim etti. Eyüp Feshane’de 2 Haziran tarihinde gerçekleştirilen teslimat töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BMC ve İstanbul Belediyesi yönetici ve çalışanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş törende yaptığı konuşmada, İstanbul’un yoğun nüfus artışı nedeniyle dengesiz büyümesinin beraberinde çevre temizliği, su gibi önemli sorunları neden olduğunu, geçmişte yaşanılan bu sorunların tekrar yaşanmaması için çok ciddi yatırımlar yaptıklarına değinerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak 1.200 ekip ile ciddi bir temizlik çalışmamız var. Ana arterleri, caddeleri yıkıyoruz. Hatta dünyanın gelişmiş kentleri ile mukayese edenlerin çok temiz bir kent olduğumuzu söylüyorlar.

Bu çalışma ekipmanlarımızın 293 tanesi yıkama ve süpürme maksatlı 127 tanesi de yeni araçlar. Bugün burada bu araçlarımıza 67 yeni temizlik aracını daha katıyoruz. Bunlar teknolojinin geliştirdiği önemli hizmet araçlarıdır. Bu araçları özellikle, belediyemize ve kentimize kazandırmak istedik. Bariyer yıkayanından, süpüreninden, tazyikli su ile cadde ve meydanları yıkayanlarına kadar bir çok hünerleri bulunuyor” dedi. Topbaş ayrıca Es-man Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şen’e 155 milyar liralık bir temizleme aracını jest olarak İstanbul Belediyesi’ne hediye ettikleri için teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin satın aldığı PRO 624 Çok Amaçlı Su İkmal Araçları 275 PS gücünde Euro-3 motora sahip. 7 m3 su taşıma kapasitesine sahip araçlarda, yüksek basınçlı su pompası sayesinde yol yıkama, bariyer yıkama ve yangına müdahale edebilme özellikleri bulunuyor. Araçlar, sahip olduğu çift çıkrık sistemi özelliği ile park ve bahçe hizmetlerinde kullanılabilecekler.

PRO 624 Çok Amaçlı Su İkmal Araçları fonksiyonelliklerinin yanı sıra konforlu sürücü kabinleri ile sürücü ve yol yıkama ekibinin rahat bir şekilde görev yapmalarına olanak sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir