Mayıs 3, 2013

Isuzu, yolculuğun standartını yükseltiyor

Anadolu Isuzu, 9.5 metre segmentindeki yeni Coach Otobüsü VISIGO’yu ve yenilenen NOVO Küçük Otobüs serisini müşterilerin beğenisine sundu.
İstanbul Hilton Convention Center’da düzenlenen lansmanın açılış konuşmasını Anadolu Isuzu’nun yeni Genel Müdür Tuğrul Arıkan yaptı.

Birçok yeniliği ve farklılığı üzerinde barındıran, turizmin yeni konfor ikonu VISIGO’nun, Anadolu Isuzu kalitesini ortaya koyarak turizm sektörünün yeni oyuncusu olarak pazarda yerini alacağını söyleyen Tuğrul Arıkan, sahadan gelen görüş, öneri, ortak taleplerle yenilenen ve daha estetik ve güçlendirilmiş teknik özellik ve donanımlarıyla geliştirilen NOVO küçük otobüs serisi ile de yolculukların daha keyifli ve güvenli olacağını söyledi.
Anadolu Isuzu’nun kuruluşunun 30. yılında da ezber bozmaya devam edeceğini belirten Tuğrul Arıkan, ”Hedeflerimiz çok açık. Büyümek farklı ve yenilikçi yaklaşımımızla sektörde ilklere imza atmaya devam edeceğiz“ dedi.
Turizm sektörünün Turkuaz gibi patlayan yılı olmaya aday olan VISIGO’nun tanıtımı Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay tarafından yapıldı.

Turizm taşımacılığının ve şehirler arası yolculuğun yeni konfor ikonu; VISIGO

Segmentindeki tüm otobüslerden farklı olarak, ön tavanda standart olarak yer alan panoramik tavan camıyla yolcuların daha aydınlık ve ferah bir yolculuk yapmasına olanak sağlayan VISIGO, her koşulda otomatik açılıp kapanabilen perdesiyle içeriye gelen ışığın istenen şekilde ayarlanmasını sağlıyor. Opsiyonlu olarak satışa sunulan üç bölmeli cam tavan ise tasarımda Anadolu Isuzu farkını ortaya koyuyor. Sınıfının en  geniş ve en yüksek otobüsü olan VISIGO’da  ergonomi ve ferahlık ön planda.
Yine segmentinde bir ilk olarak tam otomatik iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) sistemini standart olarak sunan VISIGO, 28,4 kw klima kapasitesi ve 38.270 kcal/h ısıtma kapasitesi ile hem yaz sıcağında hem kış soğuğunda konforlu bir yolculuk yapılmasına olanak sağlıyor.
Güvenliğin ön planda tutulduğu otobüste, ön ve arka disk frenler, çift devreli otomatik ayarlı ABS'li tam havalı fren sistemi, yardımcı egzost freni, motor odası yangın algılama ve ikaz sistemi ile yolculuk daha güvenli hale geliyor.

Müşterilerin isteğine uygun 35+1, 37+1 ve 39+1 oturma opsiyonlarına sahip VISIGO, özel olarak tasarlanan koltukları ve yolcu başına düşen daha fazla bagaj alanı (5.5 m3) ile fark yaratıyor.
250 litrelik yakıt tankı kapasitesi ise tek seferde daha çok yakıt alarak kullanıcısına kolaylık  sağlıyor.
Sürücünün rahatlıkla ulaşabileceği şekilde tasarlanan ergonomik ve oldukça estetik sürücü torpidosu, rezistanslı ve otomatik sürücü penceresi, ledli gündüz sürüş farları, ısıtmalı ve elektrik kontrollü aynaları ve sürücü kliması ile seyahatler VISIGO kullanıcıları  için çok daha konforlu.
VISIGO’nun sektöre getirdiği yeniliklerden biri ise multimedya set. Multimedya set ile tek bir ekran üzerinde MP3, DVD, navigasyon ve yol bilgisayarı aynı anda kullanılabiliyor.
VISIGO, 204 beygir ve 5193 cc hacimli Euro 5-EEV (Geliştirilmiş Çevre Dostu Araç) motoruyla doğaya saygılı.

Yepyeni Özellikleriyle; NOVO, NOVO LUX, NOVO ULTRA

Yepyeni ön tasarımı ve daha orantılı görünümü ile NOVO otobüsleri, aerodinamik ve modern çizgileri ile göze çarpıyor. Estetik görünümü daha da ön plana çıkan NOVO serisi, sadece dış dizaynı ile değil iç dizaynıyla da daha yenilikçi bir yapıya bürünüyor.
NOVO, tüm seride standart olarak kullanılan ön ve arka disk fren sistemiyle güvenliği daha da üst seviyeye taşıyor. Yekpare-füme renkli yan camları, standart sis ve gündüz farları, boynuz tipi yeni yan aynalarıyla güvenli bir sürüş imkanı sağlıyor. NOVO LUX ve NOVO ULTRA’da ise yan aynalarda ısıtma standart oldu. Ön ve arka kapılarında güvenlik özelliklerinin de arttırıldığı NOVO Serisinde kapı kilitleme sistemi ve ön ve arka  kapı uzaktan kumanda sistemi standart olarak sunuluyor.
NOVO serisinin en donanımlı modeli olan NOVO ULTRA, 190 beygirlik motoru, standart çift camı ve elektrikli sürücü camı ile görücüye çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir