Mayıs 8, 2013

Iveco, MotoGP'de yarışacak kamyonları teslim etti

Iveco, dünyanın ilk motosiklet yarışması MotoGP’nin 2013 şampiyonasında son dünya şampiyonu Jorge Lorenzo’nun, şimdiye dek dört kez dünya şampiyonu olan Valentino Rossi’nin de yer aldığı Yamaha Factory Yarış Ekibi’ne ve Dorna Sports’a 20 yeni Stralis Hi-Way kamyonu teslim etti.
Teslim töreni, İspanya Gran Premio yarışı başlangıcında, eleme turları sonundaki Jerez de la Frontera etabında gerçekleştirildi. Yamaha Yarış Ekibinden motosikletçiler Jorge Lorenzo, Valentino Rossi ve Lin Jarvis ile Yamaha Factory  Motor Yarışları yöneticisi ve şampiyonanın İspanyol organizatörü Dorna Sports CEO’su Carmelo Ezpeleta törende hazır bulundular.
Iveco ağır kamyon dizisinin başını çeken, 2013’ün uluslararası kamyonu yeni Stralis Hi-Way şirketin İspanya Madrid’teki fabrikasında üretiliyor ve piyasaya sunuluyor.
Araçların teslimi, Iveco’nun Yamaha Factory Yarış ve MotoGP arasında sürdürülen işbirliğinin bir parçasını oluşturuyor. Son dört yılda MotoGP’nin “Kamyon ve Ticarî Araç Tedarikçisi” Iveco oldu. Iveco, Yamaha’ya dört Daily araç, yedi yeni Stralis Hi-Way kamyon ve bir Daily minibüs sağladı. Emniyet ve güvenilirliği ile tanınan Iveco markalı araçlar, dünya şampiyonası boyunca, malzeme, donanım, ofis ve mobil workshop’ların taşınmasında kullanılacak.
Dünya şampiyonası 7 Nisan’da Katar’ın başkenti Doha’da bir sabah yarışı ile başladı ve bu Kasım ayında İspanya, Valencia’da tamamlanacak. Dört kıtadan 13 ülkenin katılacağı şampiyona toplam 18 yarıştan oluşuyor.
Iveco’nun MotoGP’ye katkısı özellikle 29 Haziran 2013’te Hollanda’da gerçekleştirilecek Assen yarışında belirgin hale gelecek. Hollanda’da izlenecek güzergah IVECO TT Assen 2013 güzergahı esas alınarak belirlendi. Şirket 29 Eylül 2013’te İspanya’daki Aragon etabında da Marka Sponsoru olarak yer alacak.  Bu etabın resmî adı Gran Premio IVECO de Aragon.
Iveco markası Asen ve Aragon güzergâhları boyunca, özellikle yarış pistinin ilk iki dönüşünde, başlama çizgisinde ve büyük standta görünür olacak. Iveco markası MotoGP Katalonya etabında da bir kamyonun alınlık ve kasasında yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir