Ağustos 12, 2008

İzmir'lileri körüklü Conectolar taşıyacak

Mercedes-Benz Türk ve İzmir ESHOT (Elektrik Su Havagazı Otobüs ve Troleybüs), geçtiğimiz Şubat ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 100 adet körüklü alçak tabanlı Conecto otobüse ilave ikinci parti 100 adet otobüs için sözleşme imzaladı.

İmza töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersu Hızır, ESHOT Genel Müdürü Gül Şener, Mercedes-Benz Türk Satış ve Pazarlama Direktörü Süer Sülün ve Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış Müdürü Akif Nuray hazır bulundu. Törende ilk anlaşma kapsamında satışı gerçekleştirilen otobüslerden 15 adeti daha ESHOT yetkililerine teslim edildi.

İmzaların ardından yapılan teslimat töreninde konuşma yapan Kocaoğlu; Modern çağın gereklerine uygun, modern toplu taşıma araçları ile İzmir halkının toplu taşıma ihtiyacına çözüm getirdiklerini, yeni siparişi verilen Conectolar ile İzmirlilerin çok daha iyi şartlarda toplu taşıma ihtyaçlarınn karşılanacağını ifade etti ve yeni otobüslerin İzmir halkına hayırlı olmasını diledi. Söz alan Süer Sülün ise Mercedes Benz Türk'ün toplu taşıma konusunda yüksek standartlarda, global pazar için üretimler yaptığını ve tercih edildiğini belirtti. Sülün konuşmasını hayırlı olsun dilekleri ile nihayetlendirdi.

Söz konusu teslimat ile İzmir’de hizmete giren Conecto sayısı 50'ye ulaştı. İlk 100 otobüsün teslimatı Ekim 2008’de tamamlanmış olacak. 2007 yılında tanıtılan alçak tabanlı ve fiziksel engelli kullanımına uygun basamaklı, klimalı, konforlu, çevreci ve son teknoloji güvenlik sistemleri ile donatılmış Mercedes-Benz Conecto körüklü otobüslerin hizmete girdiği ilk şehir İzmir oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir