Nisan 29, 2011

Kadıahmetoğulları Meiller ile daha faza yük taşıyacak

İnşaat sektörünün önde gelen damper markaslarından biri olan Meiller, Antalya bölgesinde taahhüt hizmetlerinde bulunan Kadıahmetoğulları firmasının filosuna 5 adet MHKS 41/3 Alüminyum klasik tip yarı römork damper kattı.

Satışı Başaran Otomotiv tarafından gerçekleştiren ve Kadıahmetoğulları’nın kendi tesisinde düzenlenen teslimat törenine; Scania-Krone-Meiller Genel Müdürü Tolga Senyücel’in yanı sıra Meiller Satış Müdürü Özgür Taşkın, Antalya Başaran Otomotiv firma sahibi İbrahim Başaran ve Genel Müdürü Aydoğan Bayraktar, Doğuş Otomotiv Scania ve Başaran Otomotiv yetkilileri ile Kadıahmetoğulları Operasyonlar Direktörü Ahmet Ünal katıldı.

Kadıahmetoğulları Operasyonlar Direktörü Ahmet Ünal, alt yapı, üst yapı ve inşaat işleri için agrega asfalt ve beton gibi gerekli hammaddelerin nakliyesini gerçekleştirdiklerini belirterek; “Hizmet verdiğimiz sektör zorlu kullanım alanları ve ağır yüklere sahip. Bunların nakliyesi için çok sağlam araçlar gerekli. Meiller bize ihtiyacımız olanı fazlasıyla verirken, dünyanın en pahalı yakıtını kullandığımız ülkemizde alüminyum damper alarak ağırlık yerine daha fazla malzeme taşımayı da gerçekleştirebiliyoruz” açıklamasında bulundu.

Meiller Satış Müdürü Özgür Taşkın ise teslimat töreninde yaptığı açıklamada alüminyum damperlerin çelik damperlere oranla 1000-1100 kg daha hafif olduğunu söyledi. Taşkın “Aracımızın diğer rakiplerimizden ayıran en büyük özeliği Meiller’in yürür aksamıdır. Şoförlerin deyimiyle ‘arkada damper yokmuş gibi’ araç seyir ediyor. Bu çekişin, hem çeker tekere hem de treylerdeki tekere eşit şekilde dağılmasından kaynaklanıyor” açıklamasında bulunurken, Meiller, damperlerin rölantide dahi yükünü kaldırabildiğini bu sayede de ciddi bir yakıt tasarrufu sağladığını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir