Mart 4, 2011

Kahramanmaraş Hawk kullanmaya başlıyor

Kahramanmaraş Belediyesi’nin açmış olduğu 10 adetlik otobüs ihalesini kazanan BMC, Hawk model otobüslerin teslimatını gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Belediyesi önünde gerçekleştirilen teslimat törenine Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Konuklar, Ulaşım Müdürü Talat Özdemir ve Ulaşım Müdür Yardımcısı Şahin Babuçcu katıldı.

İhale öncesi test ettikleri otobüsler içerisinde en düşük yakıt sarfiyatına sahip ve 10 kişi daha fazla taşıyan BMC Hawk model otobüslerini, en uygun fiyata aldıklarını belirten Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, BMC’nin otobüs konusundaki tecrübesine, birikimine ve servis-yedek parça gücüne güvendiklerini söyledi. Mustafa Poyraz; Euro 5 motor, alçak taban, engelli rampası, klima, ferah iç mekanı, panoramik ve geniş yan camları, yolcu ,çevre ve işletmeci dostu olması, kaldırım hizasına kadar yana yatma özelliği, engelli rampası ile tekerlekli sandalye ve bebek arabalı yolculara, yaşlı ve çocuklara rahat iniş-biniş imkanı sağlaması gibi özellikleri ile ihaleyi en verimli ve ergonomik aracın kazandığını sözlerine ekledi.

9,85m toplam uzunluğa sahip BMC Hawk model şehiriçi tip küçük otobüsler aynı zamanda Avrupa’ya da ihraç ediliyor. 285 Bg gücünde Euro 5 motora sahip BMC Hawk otobüslerde otomatik şanzıman, koldan ve ayaktan kontrollü intarder yavaşlatıcı , klima, dijital hat göstergesi ve engelli rampası standart olarak sunuluyor. Alçak tabanlı ve iki kapılı olarak üretilen Hawk otobüsler 70 kişilik taşıma kapasitesine sahip. Canbus sistemine sahip Hawk otobüslerde, araç içinde bulunan kapı, ABS, retarder, sinyal vb. donanımların motor ile bağlantısı sağlanıyor; örnek olarak kapı açıkken aracın vitese geçmeyip hareket edememesi veya retarder devrede iken motorun çalışmaması gibi güvenlik etkenleri Cambus sisteminin başlıca kullanım alanını oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir