Mayıs 1, 2013

Kardeş Otomotiv ADR'li araçların kontrollerini yapacak

Teknik donanım ve tüm diğer alt yapı çalışmalarını tamamlayan TIRSAN Treyler Yetkili Servisi Kardeş Otomotiv, Mart 2013 itibariyle ADR’li tankerlerin periyodik ve ara kontrollerini yapmaya başladı.  
Kardeş Otomotiv Genel Müdürü Mehmet Kardeş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’de bu konuda hizmet verecek ikinci yetkili servis olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, ''ADR mevzuatına uygun üretilmiş araçların her üç yılda bir muayeneden geçerek ADR’ye uygunluk belgelerinin uzatılması gerekmektedir. TÜV SÜD Türkiye’nin denetim yetkilisi nezaretinde yaptığımız hizmet ile araçların sertifikalarını uzatma yetkisine sahibiz. Tamir, hidrostatik test, pnömatik test, kaynak faaliyetleri, modifikasyon, NDT faaliyetleri ve fonksiyon testlerinin farklı çap ve hacimlerdeki yol tankerleri üzerinde uygulanması çalışmaları konularında servisimiz yetki sertifikasına sahiptir. Marka farkı gözetmeksizin ADR Mevzuatına uygun üretilmiş tüm tankerlere hizmet vermekteyiz. Randevu ile gelen tankerlerin test ve kontrollerini bir günde tamamlayarak belge süresini uzatılabilmekteyiz'' dedi.
Mehmet Kardeş, ADR mevzuatı uygulamalarında 1 Ocak 2014 itibariyle sektöre yönelik cezai yaptırımların eksiksiz uygulanacak olması sayesinde gelişimin hız kazanacağını ve ADR’li araçların sektörde artacağını dile getirdi. 
TÜV SÜD Türkiye tarafından verilen özel eğitimlerini tamamlayan
ve sertifikalarını almaya hak kazanan altı personel ile bu hizmetleri
verecek olan Kardeş Otomotiv, Adapazarı Adliye Köyü Meşelik Mevkii'nde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir