Nisan 28, 2008

Karsan'da görev değişimi

7 yılı aşkın süredir Karsan’ın CEO’luğu görevini yürüten Mehmet Can Karabağ 5 Mayıs 2008 itibariyle görevinden ayrılma kararı aldı. Karabağ’ın yerine ise Otoyol Sanayi AŞ’nin eski CEO’su ve daha önce Tofaş’ta Genel Müdür Yardımcılığı yapan Murat Selek atanıyor. Karsan Genel Müdür Yardımcısı Münir Yavuz ise üst yönetimdeki yeni yapılanmada Uygulamadan Sorumlu Kıdemli Genel Müdür Yardımcılığı’na terfi ediyor. Halen Karsan Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Jan Nahum’un ise oluşacak yeni yönetim kurulunda murahhas üye olarak görev yapması bekleniyor. Karsan üst yönetimindeki yeniden yapılanmanın detayları Mayıs 2008’de gerçekleştirilecek bir basın toplantısınyla kamuoyuna duyurulacak.

Karabağ; “Karsan’daki misyonumu tamamladığıma inanıyorum”
Karsan’ın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can Karabağ, görevi bırakma kararıyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu;  “Karsan’da 7 yılı aşkın bir süre, Kıraça Grubu’nda ise yaklaşık 10 yıldır büyük bir gurur ve mutlulukla görev yapıyorum. Bu dönemde Karsan’da tüm ekibimle birlikte önemli anlaşma ve başarılara imza attık. Artık Karsan’daki misyonumu tamamladığıma inanıyorum. Ayrıca profesyonellerin aynı koltukta çok uzun süre oturmaması gerektiğini ve benim için de değişim zamanının geldiğini düşünüyorum. Karsan bütün hedeflerini bir bir gerçekleştirmeye  tereddütsüz devam edecektir.”

Karsan’ın yönetim kurulu üyeliğine iki yeni önemli isim

Karsan 29 Nisan 2008’de  yapılacak genel kurul toplantısında yönetim kurulu üyeliği için otomotiv sektörünün iki deneyimli yöneticisine yer verecek. Uzun yıllar Fiat Auto ve Iveco’da üst düzey yönetici olarak görev yapan  Giancarlo Boschetti ile Tofaş, Fiat ve Ferrari’de üst düzey görevlerde bulunan Antonio Bene, yeni yönetim kurulu üyeleri olarak teklif edilecek.

Murat Selek
Boğaziçi Üniversitesi Makine mühendisliği’nden mezun olan Murat Selek, Yüksek lisansını Cornell Üniversitesi’nde yaptı. Selek, 1983 yılında iş hayatına atıldı. 1987 yılında otomotiv sektörüne giren Selek, 1987-1992 yılları arasında Otoyol Sanayi AŞ’de üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 1992-2003 yılları arasında Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ’de Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Hizmetler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2003–2007 yılları arasında ise Otoyol Sanayi AŞ’de CEO olarak görev yaptı.

Antonio Bene
Makine mühendisliği eğitimi alan Bene, 1972 yılında Alfa Romeo S.p.A.’da iş hayatına başladı. Fiat Auto S.p.A.’da Mirafiori Fabrika Direktörü, Platform Direktörü ve Endüstri Direktörlüğü yaptı. Daha sonra Ferrari S.p.A’da Endüstri Genel Müdürü olarak görev alan Bene, 1998-2002 yılları arasında Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’ de Fabrika Müdürlüğü ve 2002-2004 yılları arasında ise Tofaş CEO’su olarak görev yaptı. Bene 2002-2005 yılları arasında Fiat Auto S.p.A’da Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Üretim Direktörü olarak görev aldı.

Giancarlo Boschetti
Makine mühendisliği ve ekonomi eğitimi alan Boschetti 1964 yılında Fiat Grubu’nda iş hayatına atıldı. Boschetti, yaklaşık 40 yıl boyunca Fiat Grubu çatısı altında çeşitli görevler üstlendikten sonra 1991-2001 yılları arasında Iveco S.p.A.’nın Global CEO’su, 2002 -2003 yılları arasında ise Fiat Auto S.p.A.’nın Global CEO’su olarak görev yaptı. Giancarlo Boschetti, uluslar arası birçok şirkette yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir