Mayıs 8, 2013

Karsan yeni minibüsü Jest'i sundu

Şehirlerdeki ve toplu taşımacılık sistemlerindeki değişimleri takip ederek ihtiyaçlara uygun
ürünler ve hizmetler geliştirmeyi hedefleyen Karsan, kendi markasıyla pazara sunacağı
yeni bir ürün ailesinin en küçük üyesi olan Jest'in tanıtımını gerçekleştirdi.

Toplu taşımacılık sistemlerinde geliştirilen modern ve çağdaş yaklaşımlarla dönüşüm yaşayan kentlere, geliştirdiği ürünler ile değer katmayı hedefleyen Karsan, bu kapsamda geliştirdiği Jest'in basın tanıtım toplantısını 8 Mayıs Çarşamba günü Bursa Akçalar fabrikasında Karsan CEO’su Murat Selek ve Karsan Pazarlama Genel Müdürü Vançın Kitapçı’nın katılımıyla gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Karsan CEO’su Murat Selek, “Kentsel dönüşüm geçiren şehirlerimizin
toplu taşımacılık ihtiyaçları da değişiyor. Bu dönüşüm farkındalığıyla Karsan, toplu
taşımacılığa modern, çağdaş ürün ve hizmet çözümleri üretmeye talip. 5m’den 18m’ye
uzanan geniş ürün gamımız, sektörde sahip olduğumuz tecrübe, dünya devleri tarafından
onaylanmış yüksek kalitedeki üretim becerimiz, iş gücümüz ve bağımsız yapımızla bu rolü
üstelenmek için yetkin ve hazır konumda. 47 yılı aşkın otomotiv tecrübesiyle yüzde 100 bağımsız sermaye yapısı sayesinde bugün altı farklı marka için üretim yapmakta olan Karsan kentlerde yaşanan bu dönüşüme çözüm ortağı olmaya hazır” dedi.

Nüfusun ve şehirleşmenin artması ile günümüz toplumunda mobilite ihtiyacının arttığına
vurgu yapan Karsan Pazarlama Genel Müdürü Vançın Kitapçı da, şehirlerimizin değişen dünyaya Kentsel Dönüşüm projeleri ile ayak uydurmakta olduğuna dikkat çekti. Kitapçı sözlerine şöyle devam etti: “Şehirlerimiz Kentsel Dönüşüm projeleri ile yenilenerek insanlara modern ve çağdaş yaşam alanları oluşturuluyor. Bu dönüşüm sürecinde şehirlerimizin tarihi dokusunun ve değerlerinin korunması esas alınıyor. Kentsel Dönüşüm’ün en önemli parçalarından biri olan toplu ulaşım da kentlerdeki değişime ayak uydurmak üzere yenileniyor, modernleşiyor. Bu dönüşümün farkındalığı ile geliştirme sürecine devam ettiğimiz Karsan markalı yeni ürün ailemizde “Ulaşımda Kentsel Dönüşüm” yaklaşımını benimsedik. ‘Sınırsız Ulaştırma Çözümleri’ vizyonumuz doğrultusunda İETT ile geçtiğimiz yıl yapmış olduğumuz anlaşma önemli bir adımdı. Anlaşma kapsamında 240 adet 12m CNG’li otobüsü İstanbulluların hizmetine sunmuş bulunuyoruz, geri kalan 250 adet 18m otobüsün de teslimatına başladık. Bugün ise toplu taşımacılık alanında hizmet verecek olan yepyeni ürün ailemizin ilk üyesi olan Jest’i pazara sunmaktan dolayı büyük gurur ve mutluluk yaşıyoruz. Şehrin değişen çehresine uyumlu, zamanı yakalayan, çevreci bir araç olan Jest, taşımacılık sisteminin etkili bir üyesi olacak ”

Kitapçı, engelsiz erişim sunan tasarımı ve donanım artılarıyla Jest’in kentsel ulaşımda kendini
göstereceğini sözlerine ekledi.

Jest engellileri de düşündü

Jest minibüsünde tam alçak taban ve rampa uygulaması da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir