Ocak 22, 2013

Karzol-Trans, Goodyear Marathon lastiklerini tercih etti

Goodyear’ın geliştirip ürettiği Marathon lastikleri, merkezi Macaristan Monor'da bulunan Karzol – Trans şirketi tarafından tercih edildi. Özellikle donmuş ve lezzetli yiyecek maddelerinin yerel ve uluslararası taşımacılık hizmetini sunan Karzol-Trans, yüksek standartlara sahip treylerlerden oluşan modern bir filoya sahip.

Karzol-Trans'ın Filo Müdürü Ferenc Kovács, “Goodyear Marathon lastiklerinin performansını son derece etkileyici bulduk. Bu lastikler, ortalama 400 bin kilometre kullanımı ve yakıt tüketimimizi de 100 kilometrede ortalama 25 litre seviyesinde tutmamızı sağlıyor. Bu rakamlar, Goodyear Marathon lastiklerinin kilometre başına oldukça düşük maliyet sağladığının en somut kanıtıdır” dedi.

Karzol-Trans’ın araç filosunda, 40 adet Renault Premium çekici ile 29'u Kögel ve 18'i Lamberet marka toplam 47 adet treyler bulunuyor. Goodyear, Karzol-Trans’ın filosunda, hem çekici hem de treyler lastiklerinde birinci marka olarak tercih edilmiş. Ön aksta Marathon LHSII, çeker aksta Marathon LHDII ve treylerde Marathon LHTII lastikleri ile Goodyear, Karzol-Trans şirketinin filosu tarafından tercih edilen birinci marka olmuş. Bununla birlikte Goodyear kaplama lastikleri, filo tarafından treylerler üzerinde yoğun şekilde kullanılıyor.

AB Lastik Etiketi kriterlerine göre uzun yol kamyon lastikleri içinde en iyi lastik serisi olduğu kanıtlayan  Goodyear Marathon lastik serisi aynı zamanda kaygan yol koşullarında kısa fren mesafesi sunuyor. Ayrıca bu lastikler ıslak yol tutuşu bakımından da yüksek etiket dereceleri elde etti. Bu başarılarına ek olarak Goodyear Marathon serisi; yine AB lastik etiketi kriterlerine göre az gürültü emisyonu ile derecelendirmelerden de tam not aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir