Haziran 29, 2011

KBT Kimya'dan far yenileyici ürünler

KBT Kimya,  eskiyip matlaşan araba farlarını yeni bir görünüme kavuşturmak ve isteğe göre renklendirmek amacıyla, Japonya menşeili, Malezya üretimli “Cyristalite” ve “Restorlite” ürünlerini sektöre sunmaya başladı. Firma yetkilileri yeni ürünleriyle ilgili yaptıkları açıklamada şu bilgilere yer verdiler:

Yapılan araştırmalara göre; ortalama olarak yollarda olan 10 arabadan 7’sinin farları, görüşü olumsuz olarak etkileyecek kadar kirlenmiş veya sararmış durumda. Bu farların ya yenisi ile değiştirilmesi ya da profesyonel olarak temizlenmesi gerekiyor. Far bakım solüsyonu olan Restorlite, sıvı cam teknolojisi ile farları bakım altına alıyor. Yıpranmış farlar için çözüm olan Restorlite sayesinde, 20 dakika içinde farlar yepyeni, parlak bir görünüme sahip oluyor.
Japon nano-sıvı cam teknolojisine sahip Restorlite ile cam gibi olan polikarbonat farlar, daha iyi ışık geçişi sağlıyor. Restorlite uygulamasından sonra özeliğini yitirmiş yüzey parlaklığını geri kazanıyor, RestorGlass ile de koruma altına alınarak oksidasyon olasılığı azalıyor. Yenilenen farların ömrünü de uzatan uygulama, koruma özelliği olmayan diğer far yenileme sistemlerinden farkını ortaya koyuyor.

Restorlite, “dünyamızı yeşillendirin” sosyal sorumluluk kampanyasına da hizmet eden bir ürün. Restorlite ile; sararmış ve matlaşmış farlar tekrar kullanılır, yeni far üretiminden dolayı oluşan enerjiden tasarruf edilir, farlar geri dönüştürülebilir.

Eskiyip matlaşan farlarda ışık geçirgenliği %50 gibi düşük bir seviyeye inebiliyor. Özellikle gece sürüşlerinde limitli olan görüş, iyi aydınlatmayan farlar nedeniyle kazalara yol açabiliyor. Restorlite ile yenilenen farlar gece sürüşlerindeki görüşü artırarak kazaların önüne geçiyor yani aile sağlığını da gözetiyor.

Uygulandığı polikarbonat farın yüzeyinde cam bir katman oluşturan Crystalite, farın yüzeyindeki oyuk ve delikleri de dolduruyor. Böylece, far yüzeyi pürüzsüz camsı bir yapıya dönüşerek düzgün ışık geçişi sağlanıyor. Polikarbonatı kristale dönüştüren Crystalite, ışık geçişini artırarak, matlaşmış farları yenileyerek daha parlak yapıyor. Aynı zamanda farları koruyucu bir katman olarak da görev yapan ürün, uygulandığı farların çizilme ve ısı dayanımını da artırıyor.

Crystalite, farklı renk seçenekleri ile modifiye tutkunlarına arabasını kişiselleştirme imkanı da yaratıyor. Arabasının gövdesi ile uyumlu far isteyenler, açık-koyu yeşil, açık-koyu mavi, violet, pembe ve siyah renklerinden birini seçerek uygulayabiliyor. Crystalite ile far rengini istendiği anda stile ve tercihe bağlı olarak değiştirmek mümkün. Farın renklendirilmesi, gece yakıldığında ışığın rengini veya ısısını değiştirmiyor.

Farları yenilediği gibi çarpıcı bir efekt etkisi de yaratan Crystalite, 30 dakikada uygulanabiliyor.”

KBT Kimya Sanayi hakkında

KBT Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.; Işık Tolgay ve Müjde Tolgay tarafından 2010 yılında kuruldu. biKısa vadede KristalBond’u Türkiye’nin her bölgesinde tanıtmayı ve her ilde bayilik vermeyi planlayan firma, orta vadede ise üretimi Malezya’dan Türkiye’ye çekmeyi hedefliyor. KBT Kimya, yakın dönemde Türkiye ve bölge pazarına KristalBond dışında yeni ürünler getirmeye de hazırlanıyor. KBT Kimya, KristalBond’un Türkiye dışında Avrupa, Kuzey Afrika, Kuzey ve Güney Amerika bölgeleri distribütörlüğünü de yürütüyor. Brezilya ve Azerbaycan’da da kendi ofislerini açmayı düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir