Mart 22, 2013

Kent'ler İstanbul caddelerinde, Otokar İETT garajında işbaşı yapıtı!

Otokar Kent LF serisi otobüslerle kazandığı 750 adetlik ihalenin ilk 300 otobüsünü teslim etti. İETT filosuna katılan otobüslerle birlikte teslim ettiği otobüslerin bakım ve onarımlarınıda ihale şartnamesi gereği beş yıl üstlenen Otokarda İETT garajlarında bakım onarım görevine başladı.


İETT’den yakın zamanda üç ihale kapsamında alınan 750 adet otobüsün yedek parça, 5 yıllık bakım ve idamesinden sorumlu olan Otokar bu hizmetleri vereceği yeni tesisin açılışını 22 Mart 2013, Cuma günü gerçekleştirdi. “İETT Otokar İkitelli Bakım Onarım Kademesi”nin açılış töreni İETT İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç ve Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül’ün katılımlarıyla yapıldı.Düzenlenen törende konuşma yapan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, 50 yıl önce İETT’ye yine Otokar’ın hizmet verdiğini anımsatarak şunları söyledi: “1960’lı yıllarda döneminin en çağdaş araçları olan burunlu Magirus otobüslerimiz ile İETT ile başladığımız yolculuğa 2010’lu yıllarda yine İstanbul’umuza yakışır modern KENT otobüslerimizle devam ediyoruz. 50 yıl sonra yeni nesil otobüslerimizi İstanbul sokaklarında görmek ve milyonlarca insanın taşınmasına vesile olmak bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı… Sözleşmemize göre şimdiye kadar 200 araç teslim etmiş olmamız gerekirken, bugün itibarı ile 300 adet aracımızı kullanıma sunduk. Sanırım bu rakamlar heyecanımızın en güzel kanıtı.” dedi.


İETT Genel Müdürü DR hayri Baraçlı yaptığı konuşmada İETT ve Otokarın balattığı işbirliğnin önemini vurguladı ve işbirliğinin özel bir model oluturduğunu ve hayırlı olmasını temenni etti.


Törende Otokar’ın İETT’ye İkitelli Garajı bünyesinde verilen hizmetler ve işleyişler hakkında bilgi veren Otokar Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Levent Sayar, hizmete alınan tesiste güncel ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan restorasyon ve iyileştirme yatırımlarından bahsetti. Sayar, İETT garajlarında şu ana kadar 889 şoföre eğitim verildiğini, araçların servise verilme oranın hedeflenen değerden çok daha iyi bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.


Törende işleyiş ve süreçlere kapsamında değerli katkı sağlayan İETT personeline teşekkür plaketleri takdim edildi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir