Mart 11, 2008

Kent Fuarı'nda MAN, ISUZU, Turkkar ve Kaya Otomotiv yeniliklerini gösterdi

Tüyap;  6-9 Mart tarihleri arasında, belediye ihtiyaçlarının sergilendiği Kent 2008 fuarına ev sahipliği yaptı. Fuarın katılımcıları arasında yer alan MAN, Turkkar, Anadolu Isuzu ise bu fuarda belediyelere hitap eden otobüsleriyle ön plana çıktılar. Fuarın en büyük standlarından birini oluşturan Anadolu Isuzu henüz piyasaya sunulmamış olan Citimark otobüslerinin yanında, D-Max, Citibus ve Nkr Wide modelleriyle yer aldı. MAN, Lion’s Classic ile Türkkar ise  City Angel E.D ile fuarda ilgi gördü. Kaya Otomotiv’in kısa mesafelerde, sık sefer gerektiren işlerde ve her türlü üstyapı uygulamalarıyla kullanılabilecek Pıaggıo markalı araç çeşitleri de yine ziyaretçiler tarafından merakla izlenen araçlardan biri oldu.

D Max pilot üretimi başlıyor
Anadolu Isuzu yetkilileri D- Max 4×4’ün standta en çok ilgi gören ürünlerden biri olduğunu söylediler. Yetkililerin verdiği bilgilere göre; aracın pilot üretimine,  2008 yılı içerisinde Şekerpınar tesislerinde başlanıyor. Böylece  D-Max 4×4 Türkiye’de üretilecek tek pick-up olma özelliğine sahip olacak. D-Max 4×4, çevreci Euro 4 normuna sahip common rail turbo dizel intercooler motor kullanıyor.  Modelde 2500 cc manuel ve 3000 cc otomatik vites opsiyonları mevcut, 4×2 modellerinde ise 2.500 cc’lik common rail turbo dizel motor kullanılıyor. 2500 cc’lik motorda maksimum güç 136 Bg’e, 3000 cc motorda ise 163 Bg’e ’ye ulaşıyor.
 
Isuzu’nun Ağustos ayında pazara sunduğu D-Max 4×2 Limited Edition modeli ise  2,5 litre 136 ps’lik common rail turbo dizel intercooler motoruna sahip. 4×4 modellerinde de standard ekipman olarak ABS, çift hava yastığı gibi güvenlik, elektronik aydınlatmalı gösterge paneli, projektör tipli halojen farlar, 16 inch jantlar, gövde renkli tampon ve gövde renkli sinyalli yan aynalar ile alaşımlı tutamaklar bulunuyor.  D-Max4x4 ve 4×2 Limited modellerinde ısıtmalı ve elektrikli katlanabilir yan aynalar, anahtara entegre uzaktan kumandalı merkezi kilit, krom iç kapı kolları ve tavan anteni gibi zengin standard ekipmanlar yer alıyor.

Isuzu otobüs segmentiyle ön planda!
Anadolu Isuzu, kendi dizaynı olan Citimark’la 9 metrelik otobüs segmentinde de iddialı.  Gelecek aylarda satışına başlanacak olan  toplu taşıma aracı Citimark, 75 kişilik kapasiteye sahip.

Anadolu Isuzu’nun otobüs grubunda sınıfının en geniş iç hacmine sahip olan Citibus’ı Euro 3 emisyonlu, 175 beygirli Turbo Dizel Common Rail Motoru ile çevre dostu. 6 ileri + 1 geri vitesi ve havalı süspansiyonu bulunan Citibus’un ayakta ve oturarak toplam 60 kişilik yolcu kapasitesi bulunuyor. Citibus’ta; ön disk frenler standart, retarder ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Anadolu Isuzu’nun fuarda segilediği bir diğer araç ise 3,5 tonluk, 100 HP motor gücündeki NKR-Wide.  Geniş kasa ölçüleriyle havaleli yükler için ideal bir araç niteliği taşıyor. NKR Wide ideal kabin içi yüksekliği, arka küçük çift tekeri, yüke göre otomatik fren ayarlama sistemi (LSPV) ve otomatik fren balata ayarı sayesinde üstün sürüş konforu ve yüksek güvenlik standardı hedefliyor.

MAN şehiriçi otobüsü Lion’s Classic
Tam boyu 11857 mm olan araç; su soğutmalı, düz sıra 6 silindirli, turbo intercooler, direk enjeksiyonlu, Euro3 düşük emisyon standartlarına uygun dizel motora sahip. Motor soğutma sisteminde tropik tip radyoter bulunuyor.

Termostat kontrollü, seviye göstergeli genişleme tankı, V-kayış tahrikli Visco fana sahip. Motor yağ soğutucu motor yağlama sistemine de entegre. ZF 6S 1900 BO model tam senkromeçli, 6 ileri 1 geri hız kademeli, yağ soğutmalı manuel şanzımanı bulunan aracın 6 adet aynı tip körüklü, havalı süspansiyonu bulunuyor. Ön akslarında MAN V9-82L model 8.2 ton kapasiteli bakım gerektirmeyen rijit akslar da yer alıyor.

Araçta; çift devreli, asbestsiz balatalı, otomatik balata aşınma ayarlı ve hava kurutuculu, ABS ve ASR’li fren sistemi bulunuyor. Aracın yolcu kapasitesi;45/43 oturan, 43/61 ayakta olmak üzere toplam 88 ve 96 kişi arasında değişiyor.

Turkkan Angel E.D
Türkkar Otomotiv tarafından üretimi gerçekleştirilen şehiriçi otobüs City Angel 9000 mm uzunluğunda ve 2895 mm genişliğinde. Araçta; standart olarak; ABS’li disk fren, otomatik kontrol sistemi bulunuyor. 4 silndirli MAN motoru 4580 cc hacime sahip. 700 Nm. tork üreten motor, 180 Bg güce sahip. Ayrıca araçta  ZF mekanik şanzımanı da bulunuyor. Hema direksiyon sistemine sahip olan otobüsün ön ve arka arksı da MAN markasını taşıyor.

PIAGGIO
“Kendisi küçük işleri büyük” sloganıyla Kaya Otomotiv tarafından pazara sunulan Pıaggıo marka araçların; Panel Van, açık kasa, damperli açık kasa, 4×4, dizel, uzun ve kısa açık kasa, camlı panel van olmak üzere 7 modeli bulunuyor. Her türlü üstyapı uygulamasının gerçekleştirilebileceği araçlar, küçük boyutuna rağmmen fonksiyonel yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir