Mart 26, 2007

KIA'DAN Kartal Samandra Endrüstri Meslek lisesi'ne Teknoloji eğitim laboratuarı

Çelik Motor, endüstri meslek liselerine yönelik olarak başlattığı ve eğitime destek amacını taşıyan Kia Motors teknoloji eğitim laboratuvarlarının ilkini Kartal Samandıra Endüstri Meslek Lisesi'nde açtı.

Çelik Motor’un Kalamıs Rotary Kulübü ve Shell Helix markasının desteği ile yapılandırdığı “Kia Otomotiv Teknolojileri Atölyesi “nde her yıl 20 öğrenciye eğitim verilerek iş imkânı sağlanacak.

Laboratuvarda kesit alınmış ticari araç, 3 motor, 2 otomatik, 1 manuel şanzıman, lift, 11 adet bilgisayar, Kia Motors’un özel tamir takımları, ölçü aleti, takım sandığı ve projeksiyon aleti gibi malzemeler yer alıyor. Ayrıca laboratuvarın etkinliğini artırmak için teknik kitapların da yer aldığı okuma salonu, kütüphane ve bilgisayar ile donatılmış öğretmen odası da yapıldı.

Laboratuvarda, 1+3 yıl boyunca Kia Motors teknik eğitmenleri  ve Samandıra Endüstri Meslek Lisesi Teknik Öğretmenlerince  iş güvenliğinden, benzinli ve dizel motorlara, temel elektrikten kalorifer-klima ve fren sistemlerine kadar teknik elemanlar için gerekli tüm teknolojik eğitimler verilecek.

Mevzuat çerçevesinde motorlu araçlar teknolojisi alanına  yerleşecek olan öğrenciler eğitimleri süresince Çelik Motor Kia Yetkili Servislerinde staj yapabilecek ve mezun olduklarında da kendilerine iş imkanı sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir