Eylül 24, 2007

Koluman'dan Avrupa standartlarında hizmet

Koluman Holding, Ankara’da inşaatı tamamlanan Ağır Vasıta Showroom ve Bakım Onarım Servisi tesisleri ile müşterilerine Avrupa standartlarında servis imkanı sunmayı hedefliyor. Açılışı 18 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan tesisler, kamyon, çekici, treyler gibi ağır yük taşımacılığında kullanılan araçlar ve hafif ticari araçlara yönelik satış, servis ve yedek parça hizmetleri verecek. 10 Milyon Avro yatırım yapılan tesis, 42.264 m2’lik alan üzerine 10.860 m2 kapalı, 20.000 m2 yeşil ve sosyal tesis alanına sahip olacak.

Koluman Holding Yönetim Kurulu Üyesi  S. Kaan Saltık, tesislerin akıllı bina mimarisi ile donatıldığını söyleyerek başta atık sistemleri olmak üzere tüm işletim sistemlerinin çevreye duyarlı bir şekilde tasarlandığını belirtti. Tesiste bütün evsel atıkların bir arıtma tesisinde arıtıldığını ve arıtmadan sonra sulamada kullanıldığını dile getiren Saltık, yağ atıklarının yine bir arıtmadan geçirildiğini ve depolanıp imha tesislerine gönderildiğini anlattı. Saltık sözlerine şöle devam etti: “ Tesisler günlük 100-120 araç kapasiteli. Aynı anda 40 araca hizmet verebilecek teknik donanım ve teknolojiye sahip. Türkiye şartlarında fabrika maliyetine yakın bir tesis inşa edildi. Türkiye’ye her sene 10 milyon Euro yatırım sözünü gerçekleştiriyoruz.”

Romanya’da da yeni yatırımlar var
Saltık gerçekleştirdiği konuşmada; AB üyesi olan Romanya’ya da yeni yatırımlarının başladığını dile getirdi. Saltık, “Romanya’da 230 dönümlük bir arazi aldık. Bunun 80 dönümü üzerinde bir otomotiv yatırımı planlıyoruz. Ağır vasıta ve otomobil servisi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda Mercedes Benz’in bayiliği için Romanya’da başvurumuzu yaptık, ön kabul aldık, prosedürleri bekliyoruz. Romanya’daki yatırım 10 milyon Euro ile başlayacak ilk etapta, pazardaki gelişmelere göre bu rakamlar artabilir. Özellikle kamyon üreticileri Romanya’ya büyük ilgi gösteriyor. Romanya’da sadece Mercedes ürünleri değil aynı zamanda üst yapılarımızın  satışı da  gerçekleştiriliyor.”

İhracatta hedef 40 Milyon Euro
Yurtdışı atılımlarına bu yıl sonu itibariyle hız vereceklerini de söyleyen Saltık, Rusya’ya Kögel Koluman işbirliği ile üretilen Semi-Treyler ihracatına önümüzdeki yıldan itibaren başlayacaklarını ve bin adet semi-treylerin Rusya’da satışı için şimdiden sipariş edildiğini belirtti. Koluman Holding’in 2008 ihracat hedeflerine de değinen Saltık, “Son 3 yıldır 10 milyon Euro’luk ihracatımız var. Bu sene hedefimizi aşacağız. Önümüzdeki sene grup olarak özellikle Rusya operasyonu ile birlikte bu rakamı 40 milyon Euro’ya çekmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir