Temmuz 1, 2008

Kotasız Avrupa Logo Yarışması Sonuçlandı

Uluslarası Nakliyeciler Derneği (UND) tarafından Türk nakliyecisinin maruz kaldığı haksız kısıtlamalara ve bu kısıtlamaların olumsuz sonuçlarına dikkat çekmek ve Kotasız Avrupa mesajının tüm dünyaya güçlü şekilde ulaştırılmasını sağlayacak ortak bir logo belirlemek amacı ile gerçekleştirilen “Kotasız Avrupa Logo Yarışması” sonuçlandı.

Süreli yayınların grafiker ve sayfa tasarımcılarından gelen yaklaşık 50 eserin katıldığı yarışmada sektör dergilerinin imtiyaz sahipleri ve akademisyenlerden oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Volkan Düvencioğlu’nun tasarımı birinci seçilirken ikinciliğe ve üçüncülüğe ise Seçkin Deligöz’ün tasarımları layık görüldü.

Yarışmada birinci olan Volkan Düvencioğlu 5.000 YTL’lik ödülün sahibi olurken, ikinci ve üçüncülüğe layık görülen eserlerin sahibi Seçkin Deligöz ise toplam 4.000 YTL para ödülü kazandı. Jüri tarafından birinci seçilen eser ayrıca 2008 yılı boyunca sektör dergilerinin kapağında yer alacak. Dereceye giren eser sahiplerine ödülleri, 30 Haziran 2008 Pazartesi günü düzenlenen ödül töreni ile verildi.

Logo Yarışması Jüri Başkanı Vahit Mahmatlı Birinci olan logoyu belirlemede  konuyu anlama ve anlatma, akılda kalıcılık, estetik kaygılar ve orjinalite gibi kriterlerin olduğunu belirtti. Sektörün ve sektör basınının bu konuda taraf olması gerektiğini belirten Mahmatlı, sorunun çözümüne katkıda bulunmak için herkesi kampanyayı desteklemeye çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir