Temmuz 29, 2011

Krone'nin pazar verileri

TAİD verilerine göre, Krone 2011'in ilk 6 ayında 582 adetlik satış ile, geçen yılın tamamında elde ettiği 556 adetlik satışın üzerine çıktı. Krone’nin satışını gerçekleştirdiği ürün gamında, 4 bin 539 adet olan toplam pazardan yaklaşık yüzde 13’lük pay elde eden Krone, geçen yılın aynı dönemine kıyasla gerçekleşen % 176 oranındaki satış adedi artışı ile 2011 yılının ilk dönemini  tamamladı.

Krone Satış Müdürü Mert Benli, 2010 yılının, bir önceki yıldan ötelenen siparişler ile büyüdüğünü hatırlatarak: “Bu yılın ilk 6 ayında ise piyasa normale döndü ve ihtiyaç duyulan siparişler gelmeye başladı. Krone’nin ilk 6 aylık performansına baktığımızda, geçen yılın tamamında gerçekleştirdiğimiz satıştan daha fazlasını bu yıl ilk 6 ayda yaptık“ dedi.

Benli, yılın devamında da sektörün yükselişinin sürmesini beklediklerini belirterek; “Doğuş Otomotiv olarak, markamıza ve ürünlerimizin kalitesine güveniyoruz, satışlarımızda yakaladığımız yükseliş trendini devam ettirmeyi hedefliyoruz. Frigorifik segmentde elde ettiğimiz başarıyı daha da yukarı taşımayı amaçlıyoruz. 2011 yılının, Krone’nin marka imajını ve kalitesini yansıtan bir yıl olacağını düşünüyoruz“ açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir