Şubat 20, 2013

Krone Yetkili Satıcıları Tire'de buluştu

İzmir Tire Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Krone Doğuş Treyler, Türkiye genelindeki Krone Yetkili Satıcıları'nı ağırladı. Türkiye genelinde hizmet veren Krone Yetkili Satıcıları, Satış Müdürleri ve Yetkili Satıcı sahipleri olmak üzere iki grup halinde gezdikleri Tire'deki fabrikada düzenlenen sunum ve fabrika turu ile detaylı bilgi alma imkanı buldular.

Krone'nin toplam 187 bin 405 metrekare alana sahip fabrikasına düzenlenen bu seyahat, Krone Yetkili Satıcıları tarafından üretimin ve ürünlerin detaylarını yerinde görebilmeleri nedeniyle oldukça faydalı bir etkinlik olarak değerlendirildi. Markanın müşterileri ile birebir temas noktaları olan Yetkili Satıcıların üretimle ilgili ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlayan, sektör ve ürünlere yönelik fikir alışverişinde bulunulan seyahatte katılımcılar fabrika ve üretim teknolojisi ile ilgili bilgi almalarının yanısıra artık Türkiye’deki üretim tesisi ile Krone’nin müşterilerine daha yakın olmanın birçok avantajı olacağı konusunda fikir birliğine vardı.

Doğuş Otomotiv’in yüzde 49, Krone’nin ise yüzde 51 ortaklığında kurulan ve markanın en modern üretim tesisi olma özelliğini taşıyan Tire’deki fabrika, treyler sektörünü bu alanda geliştirirken, müşterisine daha yakın olmanın avantajlarını da kullanıyor. Krone Türkiye pazarına girdiği 2003 yılı itibarı ile elde ettiği başarı ve sürekli artan talepler sonucunda Türkiye’de üretim yatırımı yapma kararı ile hayata geçirilen Tire’de fabrikada ilk etapta yılda 2 bin adet Mega Liner ve Profi Liner üretimi gerçekleşecek. Öncelikle, iç pazar merkezli yapılan üretimin artması ile kısa sürede Doğu Avrupa, Türki Devletler, Kuzey Afrika, İran, Irak gibi komşu pazarlar da hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir