Ağustos 18, 2011

Lasder 10 günde 100 ton ÖTL topladı

Lastik Sanayicileri Derneği (LASDER); Antalya civarı Turistik Belediyeler Birliği (GATAB) ile imzalanan protokol kapsamında,  Antalya ve civarında, 10 günde 100 ton Ömrünü Tamamlamış Lastiği (ÖTL)  geri kazanıma göndermek üzere topladı.

LASDER Genel Sekreteri Bahadır Ünsal, faaliyetleriyle ilgili son gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Teslimatlarımız tavizsiz bir şekilde lisanslı tesislere; Ulusal Atık Taşıma Formu kullanılmak şartıyla sürüyor. Temmuz ayında ÖTL toplama rakamımız artış gösterirken aynı zamanda geri kazanım tesislerinde kullanılan ÖTL oranı da yükseldi ve yüzde 54’e çıktı. Toplama sistemimiz içinde yer alan yüklenicilerimizin çoğu geri kazanımcı oldukları için toplanan miktarın ihtiyaçları için olan kısmını kendilerine alıyorlar. Bu sayede geri kazanımcı firmalar ÖTL’siz kalmamış oluyor. Geriye kalan ÖTL’leri ise diğer kullanım alanlarına gönderiyoruz.”

2009 yılında 21.000 ton, 2010 yılında ise 63.172 ton Ömrünü Tamamlamış Lastik toplayarak mevzuata uygun bir şekilde geri kazandıran LASDER’in sadece Temmuz ayında topladığı lastik miktarı ise 7554 ton oldu. Haziran ayına göre 313 ton artış gösteren bu rakamla birlikte Temmuz sonu itibariyle 2011’de toplanan ÖTL toplamı 45.801 tona ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir