Aralık 18, 2008

LeasePlan geleceğe yatırım yapıyor

Operasyonel kiralama hizmeti veren  LeasePlan’ın Genel Müdürü F. Türkay Oktay, LeasePlan’ın sunmaya hazırlandığı yeni ürünleri,  hizmetleri hakkında bilgi verdi ve yaşanan son ekonomik gelişmeleri ve sektöre etkilerini değerlendirdi.
 
LeasePlan’ın Genel Müdürü F. Türkay Oktay Dış kaynak kullanımının şirketlerin maliyetlerini önemli ölçüde aşağıya çektiğini belirterek özellikle kriz döneminde etkin maliyet yönetimi yapan ve operasyonel verimliliğini artırmak isteyen firmalar için operasyonel kiralamanın önemli avantajlar sağladığını ifade etti. Oktay konuyla ilgili olarak:

“Önümüzdeki yıl yeni araç satışlarında %20-30 oranında düşüş bekleniyor. Makroekonomik bir büyümenin öngörülmediği 2009 yılı için operasyonel kiralama sektöründe de büyüme öngörmüyoruz. Türkiye’de operasyonel kiralama kavramının yerleşmesi ve avantajlarının anlaşılması gerektiğini düşünüyoruz. Dış kaynak kullanımı şirketlerin maliyetlerini önemli ölçüde aşağıya çekiyor. Özellikle kriz döneminde etkin maliyet yönetimi yapan ve operasyonel verimliliklerini arttırmak isteyen firmalar için operasyonel kiralama önemli avantajlar sunuyor” şeklinde konuştu.
 
LeasePlan'ın yeni hizmetleri

LeasePlan'ın yeni hizmetleri hakkında da bilgi veren LeasePlan’ın Genel Müdürü F. Türkay Oktay yeniliklerine ilişkin olarak şunları söyledi: “LeasePlan olarak, kısa süre içinde müşterilerimize sunmaya hazırlandığımız yeni hizmetlerimiz arasında FleetReporting e-raporlama hizmeti ile OGS ve yakıt tüketimi yönetimi hizmetleri bulunuyor. Amacımız firmalara mevcut uzun dönemli araç kiralama hizmeti yerine operasyonel kiralama hizmeti sunmak. 
 
FleetReporting e-raporlama hizmeti ile müşterilerimize online raporlama hizmeti sunabileceğiz. Filoları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen müşteriler, FleetReporting hizmeti ile filo analizi ve gider kontrolü, filolarına detaylı bakış, trend analizi ve amaca yönelik raporlara anında ulaşabilecek. Ayrıca, OGS ve Yakıt Tüketimi Yönetimi yaparak firmaların filoları ile ilgili tüm işlemlerini LeasePlan bünyesinde yapıyor olacağız.

LeasePlan ayrıca SGS firması ile kontrat dönemi biten araçların ekspertiz değerlendirmesine yönelik önemli bir işbirliğine de imza attıyor. LeasePlan, filo hizmetinden dönen araçların iade aşamasındaki ekspertiz değerlendirmesini tarafsız, bağımsız ve güvenilir bir yapı ile hizmet veren SGS firması ile birlikte yürütecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir