Mayıs 23, 2008

Liman'a da DAF TIRSAN

S.S. 127 No’lu kooperatif bünyesinde 8 ortakla kurularak ticaret hayatına başlayan Liman Uluslararası Nakliyat, 11 Air Cargo Rulo Tabanlı Mega ve 11 DAF XF 105 Euro 5 araçlarını 23 Mayıs 2008’de Daf Tırsan Samandra tesislerinde gerçekleştirilen törenle teslim aldı. Törene firma ortaklarından Ahmet Çavuş, Attila Özülke, Abdullah Kuara, ,Emre Umay’ın yanısıra Tırsan Anadolu Yakası Şube Direktörü İbrahim Altun, Tırsan Pazarlama Müdürü Selin Şahiniz, DAF-Tırsan Yetikli Satıcısı Taylan Erenci katıldılar.

Sabiha Gökçen Havalimanı uçak kargo taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Liman Uluslararası Nakliyat; araçları kargo taşımalarında kullanacak. Firma ortaklarından olan ayrıca Koperatifin Başkanlığını yürüten Amet Çavuş, Sabiha Gökçen havalimanına ek olarak yapılan yeni binanın yapımının 18 ay sonra tamamlanacağını ayrıca havalimanında  100 bin metrekarelik bir antreponun da  da yapılacağını belirtti ve yatırımlar  sonucunda artacak yolcu potansiyelinin taşımalarını arttıracağını ifade etti. Havalimanı’nın yeni yatırımlarla birlikte  25 milyon yolcu kapasitesine ulaşacağını da aktaran  Çavuş, yükselen taşıma potansiyeline istinaden yine yeni alımlar yapacaklarının sinyalini verdi. Firma temsilcileri, Daf’ı tercih etmesindeki öncelikli nedenleri ise ikinci el değerinin yüksek olması ve servis bakım aralıklarının uzun  olması olarak açıkladılar.

Liman Uluslar arası firmasının Rulo Tabanlı Kayar Perdeli Mega Treyler’i rulo taban sistemi özelliği ile kolay yükleme ve boşaltma özelliği sunuyor. 4 bölmeli makaralı hidrolik sistem içeren araç, uçak kargo paletlerin dış etkilerden zarar almadan taşınmasını sağlıyor.  Çatı kaldırma sistemi sayesinde de araç kendini yükseltebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir