Nisan 27, 2012

“Limited edition” Trakker Paris'te tanıtıldı

Iveco, Paris Intermat  Uluslararası Ticaret Fuarı'nda sergilenen hafriyat, inşaat işleri için özel olarak yapılmış ve geliştirilmiş iş makinelerin arasında “Limited Edition Dakar’’ isimli aracını sundu.

Iveco Ağır Araçlar Başkanı Alessandro Mortali ve 2 defa Lancia ile Raid Tout Terrain World CUP( 1998-99) ta dünya şampiyonluğu kazanmış olan Miki Biasion'nun katılımıyla gerçekleştirilen tanıtımda; aracın geleceği ve bu araç için geliştirilen teknolojilerin Iveco’ya nasıl katkı da bulunulacağı değerlendirildi. Limited Edition Dakar'ın teknolojik ve innovatik yönden test edildiği etkinlikte, aracın yüksek performans ve dayanıklılıklığa ulaşıldığı görüldü.
Güney Amerika yarışının 1., 2. ve 6. etaplarında Iveco Petronas De Rooy’un timi rakiplerine karşı en yüksek başarıyı elde etti.

Yarışa katılan 3 Iveco aracı da normal olmayan çevresel şartlarda yarışabilecek şekilde tasarlandı. Kazanan aracın numarası olan 502 nolu araç Güney Amerika daki yarışta elde ettiği başarı ile ileride uygulanacak olan teknolojik innovasyon konusunda hakimiyet ve rekabet deneyimi kazandırdı.

‘’Special Limited Edition’’ versiyonunun amacı; yarış boyunca önceden gelişitirilmiş olan bazı teknolojik çalışmaların dışarıdaki bu zor şartlarda neler yapabileceğini görmekti. Yarış sırasında kullanılan araçtaki özel ekipman dizaynı şu şekildeydi; Cursor 8 ve 13 litre FPT endüstriyel motor 310 BG ile 500 BG arasında güç üreten motorlar, 1.300-2.300 Nm torklar, manual viteste 9-16 ileri, otomatikte ise 12-16 ileri şanzımanlar ve Off Road için özel olarak üretilmiş şok emici parabolik ve havalı süspansiyon ve off-road için geliştirilmiş ABS sistemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir