Kasım 22, 2013

Logitrans 7. kez sektörle buluştu

EKO Fuarcılık ve Messe München işbirliği ile düzenlenen Logitrans Transport Lojistik Fuarı, 21 Kasım tarihinde İstanbul Fuar Merkezi'nde ziyaretçi ve profesyonelleri ile buluştu. 21 ülkeden 205 katılımcı ile 12 bin metrekarelik iki salonda kurulan fuara ilk gün yoğun bir ziyaretçi katılımı gözlemlendi.

Münih-Şanghay hattı arasındaki bölgenin en büyük fuarı olma özelliğini de taşıyan logitrans Fuarı'nın açılışına TOBB Ulaştırma ve Lojistik Meclisi ve UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Letonya Cumhuriyeti Ulaştırma BakanlığıDevlet Sektreteri Kaspar Ozolins ve Almanya Ulaştırma Araştırma Diektörlük Başkanı Birgitta Worringen katılım gösterdi. Açılışta konuşan EKO Fuarcılık Genel Koordinatörü İlker Altıun logitrans Fuarı'nın değişik ölçekli projelerin hedef lojistikçilerinin seçileceği hem de küresel projelerin paylaşılacağı bir ortam yarattıklarını belirtti. Geçen yıl olduğu gibi 100 Türk katılımcının olduğunu belirten Altun, yabancı katılımcı sayısının ise geçen yıla oranla %13 arttığını ifade etti.

Fuara çok sayıda nakliye şirketinin yanı sıra Ford Otosan, Ford Cargo çekicisi ile yerini alırken, Tırsan, Kassbohrer marka uzunyol ürün gamıyla standında ziyaretçilerini ağırladı.  

Fuarda bulunan katılımcı ülkeler:

Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bylgaristan, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İsviçre, İtalya, Kazakistan, Letonya, Litvanya, Romanya, Rusya, Slovenya, Türkiye, Ukrayna, Yunanistan.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir