Nisan 13, 2013

MAHLE, Türkiye'deki faaliyetlerini artırıyor

Dünyanın önde gelen 30 otomobil yedek parça üreticisinden biri olan MAHLE Grubu, Türkiye'deki ağırlığını ve faaliyetlerini artırıyor.


MAHLE Aftermarket Avrupa Başkanı Yves Canaple, Automechanika 2013 Fuarı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yves Canaple, İzmir'deki yerel ofis ile Konya ve İzmir'de bulunan motor ekipmanları üretim tesislerinin Batı ve Orta Asya pazarında rakiplerine karşı ciddi bir avantaj sağladığını söyledi.

Müşteriye yakın olmanın bu bölgelerdeki ticareti desteklediğine dikkat çeken Yves Canaple, aynı zamanda emisyon azalımını öngören yeni yasal değişikliklerin bu teknolojilere olan talebi geliştirdiğini, bakım ve onarım sektöründe de ihtiyacı arttırdığını belirtti.

Turboşarj ve termostatlar büyümeyi destekliyor

Üreticiler emisyonu azaltıp aracın gücünü arttırmak için özellikle turboşarj ve termostattan faydalanıyor. Bu yöntem aynı zamanda yedek parça ihtiyacını da arttırıyor. MAHLE Aftermarket Genel Müdürü Cüneyt İrener, “bu fırsatı ürün yelpazesine iki ürün grubunu da ekleyerek değerlendirdik” dedi.

Cüneyt İrener, bu yılın başından itibaren MAHLE Aftermarket, Behr Thermot-tronik GmbH'nın (BTT) termostatlarının dağıtımı ve lojistik ağının sorumluluğunu üstlendiğini açıkladı.

MAHLE turboşarj ürün programını genişletti. Artık bağımsız yedek parça piyasasına Volkswagen, Renault, BMW ve Mercedes-Benz turboşarj ürünleri de sunuyor.

Yeni teknolojileri ile emisyonda düşüş hedefleyen MAHLE, termostat ve turboşarj ihtiyacında artış bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir