Mayıs 13, 2013

Malatya'da büyük buluşma

Tırsan Treyler; Diyarbakır, Erzurum ve Malatya bölgeleri bayisi Gelecek Otomotiv ile Malatya’da bir araya gelerek önemli bir teslimat töreni gerçekleştirdi. Bölgenin önemli firmalarından Ersan Transport Uluslar arası Taşımacılık’a yapılan 20 adetlik akaryakıt tankeri teslimatına bölge nakliyecileri ile birlikte firma çalışanları katılım ve Malatya Valisi katılım gösterdi.

Teslimat töreninde konuşan Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Malatya ve bölge nakliyecilerinin önemli işler çıkardığına dikkat çekerek şu açıklamalarda bulundu:
“Ersan Taşımacılık’ı yıllardır hem uluslar arası nakliye hem Orta Asya taşımalarıyla biliyoruz. Ama bugün geldiğimiz noktada Irak çalışmalarında yeni fırsatlar yaratması anlamında da bizim için çok önemli. Ülkemiz 2002 yılında 32 milyar dolarlık ihracattan 150 milyar dolara geldi. 5 katı arttı ve yeni hedefimizi biliyoruz. 2023 yılında 500 milyar doları yakalamak için hangi bölgelerde hangi sektörlerde ve hangi ülkelere nasıl taşıma yapılacak bunun planlaması yapılıyor.Tırsan olarak da bize düşecek görevlerle bunu sorumluluğu alarak neleri üretebiliriz ve bu taşımalar konusunda ne tür araçlar üretebiliriz konusunda çalışmalar yapıyoruz. Avrupa’nın tank siloda bir numarası ve toplam satışlarda da bugün itibarıyla 3. markasıyız. Türkiye’deki pazar payımız ise %50 civarında.  
2011 yılı Mayıs ayında başlayan beraberlik bizi önemli yerlere taşıdı. Özellikle Irak en fazla ihracat yaptığımız ülke ve daha da gelişeceğine inanıyoruz. Bu bölgelerdeki  taşımacılara hizmet etmek anlamında hem satış-servis ve yedek parça ile işletim süresinde onların yanındayız.
Son 10 yılda özellikle ulaştırma altyapısında yapılan değişiklikler, standartların belirlenmesi ve bu konularda kurumsal yapıların oluşması ile yapılan düzenlemeler sonucunda hem verimlilik ortaya çıktı hem de daha ekonomik ve yaşam kalitesini yükseltecek araçlar ortaya çıktı. Bugün artık ağır yük taşınmaması ve istihap haddinin aşılmaması konusunda hepimiz çok hassas davranıyoruz. “

Gelecek Otomotiv büyüyor

Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ konuşmasında: “Yaklaşık 3 yıl önce Malatya şubemizi hayata geçirdiğimizde sizlere ürünlerin en kalitelisini sunacağımıza söz vermiştik. Bu sözü verirken önce kendimize ve iş ortaklarımıza güveniyorduk. Sizlerin bizleri sahiplenmesi ve verdiğiniz desteklerle her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. 36 yıl önce Tırsan’ı yaratan, onu besleyip büyüten, yurtiçinde lider yapan ve yurtdışında ilk üçe taşıyan Sayın Çetin Nuhoğlu ile kesişen yolumuzda birlikte yürümekten keyif aldığımı belirtmek isterim. Bugün burada hem sektörün önde gelen firmaları ile bir araya gelmek hem de uzun yıllardır yaptığı ticareti yüklenici olduğu işlerle daha da büyüten Ersan Transport Uluslararası Taşımacılık’a Tırsan akaryakıt tankerlerini teslim amacıyla bulunmaktayız. Uzun soluklu ve büyük ölçekli olan nakliye işinin bölgemize önemli yansımalarının olacağı kesindir. Daha birçok böylesi vesilelerle bir arada olmayı temenni eder hepinize saygılarımı sunarım.” dedi.

Ersan Transport Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Mesut Erdoğan bu projede destek aldıkları Gelecek Otomotiv’e teşekkürlerini ileterek, bölge için çok önemli olan akaryakıt taşıma projesinde TIRSAN ürünleri ile yer alacaklarını belirtti. “Tırsan ar-ge grubu bugüne kadar daha verimli ürünler için çalıştı. Bugün bizimle olan herkese teşekkür ederim. “ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir