Mayıs 31, 2013

MAN'ın Anlaşmalı Üstyapıcıları sertifikalarını aldı

Türkiye’nin önde gelen üstyapıcıları ile olan diyaloğunu güncelleyip geliştirmek için çalışmalarını sürdüren MAN Türkiye, 28 Mayıs tarihinde İstanbul’da düzenlenen “MAN Üstyapıcılar Günü”nde Türkiye’nin en önemli üstyapıcılarının üst düzey temsilcileri bir araya geldi. Toplantıda MAN Türkiye’den Genel Müdür Tuncay Bekiroğlu, Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz, Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Can Cansu, İstanbul Şube Müdürü Aydın Yumrukçal ve Kamyon Satış Müdürü Serkan Sara’nın yer alması toplantının önemini ortaya koydu. Toplantının koordinatörlüğünü ise MAN İstanbul Bölge Satış sonrası Hizmetler Müdürü Şinası Ekincioğlu yaptı.MAN'ın anlaşmalı üstyapı firmaları şu şekilde: YOLBAK,
Tırsan Treyler,
Symex,
Serin Treyler, Özünlü Damper, Öztreyler, 
OKT Trailer, 
NT Grup,
Meiller,
Köse Kardeşler,
Mateş Taşıt Sanayi,
Kocaoğlu Hidrolik,
Katmerciler, Karbo Otomotiv, Imer-LT, Hidrosan, Hidrokon,
Güner Makina,
EMK Damper,
Efe Endüstri,
Betonstar,
Beta İş Makinalarıve Alfatek.

MAN ANLAŞMALI ÜSTYAPICILAR GÜNÜ FOTO GALERİ İÇİN:
http://tasiyanlar.com/galeri/14-1-man39in-anlasmali-ustyapicilari.html


Üstyapıcılar günü

Toplantıda katılımcılar MAN’ın Türkiye ve Almanya’daki üst düzey yöneticileri ve satış teşkilatı ile tanışma ve doğrudan iletişim kurma imkanı buldular. Ürünlerini birleştirdikleri araçlar arasında MAN’ın da olduğu üstyapıcıların aynı çatıda toplanması, işbirliklerinin ve fikir alışverişinin daha verimli olmasını sağladı.  Diğer taraftan MAN yöneticileri de üstyapıcılara kendi çalışmaları, yeni iş anlayışları ve üstyapıcıya verdikleri önemi gösterme imkanı buldular. MAN’ın üstyapı talimatları da firma yetkililerine aktarıldı.

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Üstyapı Teknik Yönetiminden Sorumlu Richard Sun, MAN’ın üstyapıcılara sunduğu imkanlar ve teknik uygulamalar, bu uygulamalar sırasında yapılan hatalardan örnekler verdi.  Uluslararası Üstyapı Yönetiminden Sorumlu Achim DeMattio ise MAN’ın üstyapı konusunda dünya çapındaki çalışma tarzı, oluşturduğu çözümler, konunun üstyapı ve araç üreticisi açısından yasal çerçevesi ile karşılıklı sorumluluklar hakkında bilgi vererek MAN’ın konuya yaklaşımlarını özetledi.

Sunumların ardından MAN’ın anlaşmalı üstyapıcıları listesine dahil olan üstyapıcılara sertifikaları takdim edildi. Sertifika dağıtımı sırasında üstyapıcılar da kendi firmalarıyla ve firmalarının MAN ile çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.

MAN’ın faaliyetleri

Şinasi Ekincioğlu toplantıda konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Biz Türkiye’de MAN araçlarına  üstyapı uygulaması yapan çok sayıda üstyapıcı ile diyalog halindeyiz. Bu diyaloğu gelişen teknik koşullar, yasal düzenlemeler, araçların ve üstyapıların her geçen gün daha gelişmiş teknik donanımlara sahip olmaları, araç ile üstyapının hizmet için bir bütün oluşturması ve bunun da verimlilik güvenlik konularını doğrudan belirlemesi doğrultusunda artırmak niyetindeyiz. Davetimize katılan üstyapıcılarla karşılıklı işbirliğini çerçevesini belirleyerek teknik bilgi alışverişini ve çözüm ortaklığını da içeren anlaşmalar oluşturduk. Bu toplantıda yöneticilerimizle bir araya gelerek, iş ortaklarımıza Anlaşmalı Üstyapıcılar programının önemi ve kapsamını özetledik. Davetimize katılan ve birinci aşamada anlaşma yaptığımız üstyapıcılar dışında  toplantıya katılamamış olan ve farklı ürünler ortaya koyan özel üstyapıcılarla da çalışmalarımız sürmektedir.

Son dönemde Türkiye ve dünyanın dikkatini çeken büyüklükte inşaat, enerji ve  taşıma projeleri gerçekleştiriliyor. MAN araçlar tünel, köprü, demiryolu, havaalanları ve inşaatlarda görevini başarıyla yerine getiriyor. Bu çalışma alanlarında inşa ve hizmet süresinde özel  mühendislik çözümleri ile geliştirilmiş araçlara ve ancak bu araçlarla kullanılabilen üstyapılara ihtiyaç duyuluyor. Ürün yelpazesi yönünden   bu üstyapılara uygun özel üretim birimleri olan bir firmayız.  Zorlu alanlara yönelik  oluşturabileceğimiz çözümleri bugün üstyapıcılarımıza bir kez daha hatırlattık.

“MAN Anlaşmalı Üstyapıcı” olmak nasıl bir  fark getiriyor?

“Biz ilke olarak bize başvuran her üstyapıcıya elektronik teknik  destek ağımızda yer veriyoruz.   Bilgiye ulaşmak yönünde herhangi bir ayrım ve kısıtlama uygulamıyoruz.  Bu bilgi desteğimizi yazılı bir belgeyle teyid edebiliyoruz.  2007/46/AT yönetmeliğine göre çok aşamalı üretim sürecinde  ikinci aşama tip onayı alabilmek için  MAN anlaşmalı üstyapıcısı olmak zorunlu  değildir.   Bu aşamada üstyapıcı ve MAN,  son müşteriye ayrı ayrı fatura kesiyorlar. Kullanıcıya karşı sorumluluklarını bribirlerinden bağımsız olarak yerine getiriyorlar.

MAN Anlaşmalı Üstyapıcılarımız mevcut sözleşmeleri ile  ikinci aşama tip onayı alabilecekleri gibi  ayrıca MAN ticari partnerleri olarak kabul ediliyorlar.  Bu noktada teknik işbirliği yanında ticari işbirliği başlıyor.  Anlaşmalı üstyapıcılarımız  MAN araçlarını satın alarak ihalelere katılmak veya üstyapı montajından  sonra kullanıcıya  tek fatura ile satış yapabilmek  olanağına kavuşuyorlar.  Son müşteri,   üstyapılı aracı tek fatura ile üstyapıcıdan sipariş ettiğinde araç için geçerli MAN garanti desteği sürüyor.   MAN anlaşmalı üstyapıcısı olabilmek için yılda belirli adet MAN aracı üzerinde üstyapı montajı yapmış olmak yanında  bir ön araştırmaya dayanan teknik  ve ticari uygunluk kriterlerimiz bulunuyor.

MAN anlaşmalı üstyapıcısı olmak,  MAN onaylı üstyapıcısı olmak yolunda bir ön aşamadır.  MAN onaylı üstyapıcısı olmak isteyen firmalar bir ürün auditi talebinde bulunabiliyorlar. Ürün auditi sonucunu başarıyla tamamladıklarında  ve bir kaç ticari kriteri yerine getirmelerinden  sonra kullanıcıya  üstyapılı aracın MAN üzerinden tek faturayla satılabilmesi de olanaklı hale geliyor.

Bundan daha ileri bir aşama ise MAN tercih edilen üstyapıcısı olabilmektir. Bu düzeye ulaşabilmek için ürün auditine ilave olarak  üretim süreçlerinin  auditi için  talep yapılabiliyor.  Üretim süreçlerinin uygunluğu görülen üstyapı firması MAN uluslar arası işbirlikleri için tercih edilen üstyapı firması olarak MAN ile birlikte  dünya ligine çıkabiliyor. “

MAN Anlaşmalı Üstyapıcılar Günü'nde firmanın
Almanya’daki merkezinden Uluslararası Üstyapı Yönetiminden Sorumlu Achim
DeMattio ve Üstyapı Teknik Yönetiminden Sorumlu Richard Sum da yer
aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir