Eylül 27, 2007

MAN bayi ve servis ağını genişletiyor

MAN Türkiye, Bursa Yetkili Servisi Komfort Otomotiv ve Mardin Yetkili Servisi Tekman yeni çehresiyle müşterilerini karşılıyor.

Satış ve satış sonrası organizasyonu için 2007 yılını yeniden yapılanma yılı ilan eden MAN Türkiye, bir yenilenme ve gelişme süreci yaşıyor. 2007 yılında şu ana kadar 5 yeni plazayı hizmete açan MAN Türkiye, yıl sonuna kadar bu rakamı on bire çıkarmayı hedefliyor. Halen faaliyet gösteren servisler de kapsamlı bir yeniden yapılanma süreci geçiriyor. Bu süreç sonunda dört ek servis binası daha hizmete girecek. Benzer yapılanma çalışmalarına  2008 yılında da devam edecek olan MAN Türkiye, 2008 yılının ilk yarısında iki büyük plazanın açılışını daha gerçekleştirecek.

Bundan böyle müşterilerine yeni plaza binasında hizmet verecek olan Bursa Komfort’un açılışı 11 Eylül 2007’de gerçekleştirildi. Komfort Otomotiv, toplam 5.975 metrekare alan üzerine kurulu. 3.102 metrekare kapalı alana sahip. Ayrıca ileride kullanılmak üzere 1.074 metrekarelik teras alanı tasarlayan servis; mekanik bakım,  fren test, genel bakım ı, kaporta ve çektirme, boya kabin ve fırın hattı gibi toplam 7 adet bakım ve hizmet hatları barındırıyor. Komfort Otomotiv, İstanbul yolu üzerinde Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne 200 metre mesafede. Plaza, terminale yakınlığıyla müşterilerine lojistik anlamda da büyük kolaylıklar ve zaman tasarrufu sağlamaı hedefliyor.

Yeni plazada özel kamera sistemi sayesinde müşteriler bekleme odalarında bir yandan dinlenirken bir yandan da dilerlerse servis alanındaki araçlarını izleyebilecekler. Ayrıca müşterilerine yatma, dinlenme, duş alma olanaklarını sağlayan odalar da sunan plaza, standart servis bakım ve hizmetlerinin dışında yedek parça, lastik, akü, klima, aksesuar bakım ve satışını da gerçekleştirilecek.

Plaza’nın açılışına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleriyle MAN Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Tunç Koman, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Kazım Tuncay Bekiroğlu ve diğer MAN yetkilileri katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Hikmet Şahin, Bursa’nın çok gelişmiş bir sanayiye sahip olduğunu,  MAN’ın da buraya çok yakıştığını belirtti. Tuncay Bekiroğlu da MAN’ın dünya genelindeki hedeflerine ulaşmasında en büyük etkenin altyapısını güçlendirmesi olduğunu, servis ve bayi açılışları sayesinde müşteri menuniyetini ve kaliteyi artırmaya devam edeceklerini söyledi.

Mardin’in en büyük servisi Tekman

Mardin Yetkili Servisi de bundan böyle müşterilerilerine Suriye – Irak yolu üzerinde kurulan plazasında hizmet verecek. Toplam 12 bin metrekare alan üzerine kurulu plazanın yaklaşık 9 bin metrekaresi açık park alanı olarak hizmet verecek. Kapalı alanlar iki ayrı binadan oluşuyor. Bu binalarda servis bakım hizmetlerinin yanı sıra boya atölyesi ve römork bakım atölyesi de bulunuyor. Boya, kaporta ve torna çalışmalarının da yapıldığı Tekman  tam teşekküllü hizmet verebiliyor. Servis aynı anda yirmi çekiciye hizmet sağlayabiliyor. Tekman Otomotiv’de de, müşterilere yatma, dinlenme, duş alma olanaklarını sağlayan odalar sunuluyor. Plaza, standart servis bakım ve hizmetlerinin yanı sıra yedek parça satışını da gerçekleştirilecek.

03 Eylül 2007 tarihinde gerçekleştirilen bu açılışa ise MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. yetkililerinin yanı sıra Mardin Belediye Başkanı Metin Pamuklu, Mardin Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Hıdır Özer ve basın mensupları katıldı. Servis Yetkilisi Metin Artut açılış sırasında yaptığı konuşmasında, gerekirse tulumları giyip cıvata sıkabileceğini söyleyerek müşteri memnuniyetine verdii önemi vurguladı.  1982’den beri MAN’ın yetkili servisi olarak görev yaptıklarını ve baba mesleğini devam ettirerek her geçen gün daha kaliteli hizmet verdiklerini de sözlerine ekledi.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Kazım Tuncay Bekiroğlu ise, MAN’ın tüm dünyada büyük bir atak içinde olduğunu, servis ve bayi alanında gerçekleştirdikleri atakla güçlerine güç kattıklarını aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir