Ağustos 13, 2013

MAN yetkili servisleri Silivri'de buluştu

MAN’ın periyodik Yetkili Servisler Toplantısı, Silivri’de gerçekleşti. Türkiye’deki tüm MAN Yetkili Servis temsilcilerinin katıldığı 2013’ün ilk Yetkili Servisler Toplantısı’nda, sağlanan yüksek müşteri memnuniyeti ana tema oldu.


Tüm Türkiye’deki 34 MAN Yetkili Servisi’nin yaklaşık 100 temsilcisinin katıldığı toplantıya, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Can Cansu ve ekibi evsahipliği yaptı. MAN Satış Sonrası Hizmetler olarak 2012 yılı sonunda 2020 vizyonunu; ‘Fark yaratan satış sonrası hizmetler ile marka seçiminde ilk tercih sebebi olmak’ olarak belirlediklerini hatırlatan Can Cansu, “Bu vizyona paralel olarak da bu yılki birçok çalışmamız; ‘Yetkili servis ağı süreç ve proseslerini iyileştirmek’, ‘Müşteri memnuniyetine ve yaşam boyu ürün maliyetine odaklanmak’ ve ‘Yedek parça kampanyaları, uzatılmış garanti ve bakım paketleri ile MAN ve NEOPLAN müşterilerine, hesaplı ve verimli ürünler sunmak’ üzerine oldu” dedi.


Can Cansu, “2013 yılı ilk 6 ayı sonunda; Türkiye’deki tüm yetkili servislerimizin müşteri memnuniyet puanının %85'in de üzerine çıkması, mevcut sektör koşullarına karşın Satış Sonrası Hizmetler gelirlerimizin geçen yıla göre artış göstermesi gibi tüm göstergeler, doğru bir yolda başarı ile ilerlediğimizi göstermektedir” açıklamasında bulundu.


Bu konulardaki çalışmalarının önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini belirten Can Cansu, “Bu başarıyı yakalamamızı sağlayan, MAN Satış Sonrası Hizmetler ekibine, tüm yetkili servislerimize ve bizi tercih eden müşterilerimize çok teşekkür eder, Ramazan Bayramlarını kutlarım” dedi.


Hedef konularda özel eğitimler ve bilgilendirmelerin gerçekleştirildiği MAN Yetkili Servisler Toplantısı, geleneksel Müşteri Memnuniyeti Ödülleri ile sona erdi. En yüksek müşteri memnuniyeti oranını yakalayan MAN Yetkili Servisleri’ne verilen ödüllerde birinciliği %97 ile Mahanoğlu, ikinciliği %95 ile Kamer ve üçüncülüğü ise %91 ile Can Kardeşler yetkili servisleri aldı.


MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürlüğü yetkilileri ve MAN`ın Türkiye’deki yetkili servislerinin temsilcilerinden oluşan MAN heyeti, toplantı sonrasında Trakya’daki tek MAN Yetkili Servisi konumundaki Trakman Otomotiv’in konuğu oldular. Çorlu’daki Trakman tesislerini inceleyen MAN heyeti, şehir turu sonrasında iftarda da Trakman tarafından ağırlandılar.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir