Mayıs 24, 2013

Manisa Belediyesi'ne 5 adet Fluence Z.E.

Manisa Belediyesi'nin satın aldığı 5 adet elektrik motorlu Fluence Z.E., Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar tarafından Başkan Cengiz Ergün'e teslim edildi.

Belediye Kültür Merkezi Lale Salonu'nda elektrik enerjisiyle hareket eden otomobillerin teslimi nedeniyle tören düzenlendi. Törene katılan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Manisa Belediyesi'nin Fluence ZE model otomobillerle, temiz bir dünya için katkıda bulunduğunu söyledi.
Olası bir çevre felaketine, otomobil sektörünün de duyarlı davranmak ve katkıda bulunmak zorunda olduğunu ifade eden Aybar, elektrik motorlu otomobillerin devrimsel nitelikte bir teknoloji olduğunu belirtti. Firmalarının 4 farklı elektrik motorlu araç modelinin seri üretimini gerçekleştirdiğini, Bursa'da üretilen elektrik motorlu otomobillerin 2011 yılında kamu kuruluşlarına satışının başladığını ifade eden Aybar, Başbakanlık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Valiliği, Ankara, Kocaeli, Antalya ve Eskişehir Büyükşehir Belediyeleri, İstanbul Kadıköy ile Kayseri Melikgazi Belediyelerinin de elektrik motorlu araç kullanan kamu kuruluşları arasında yer aldığını söyledi.

Aybar, sunum eşliğinde otomobilin şarj sistemi, menzil, batarya ve donanım konularında bilgiler verdi. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise nüfusun her geçen gün arttığı Manisa'da egzos gazının verdiği zararı en aza indirmek amacıyla girişimlerde bulunduklarını, egzos gazının solunmaması için tüm kurumların buna desteğinin ve katkısının olması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Aybar, Başkan Ergün'e elektrik motorlu 5 otomobilin anahtarlarını teslim etti.Tanıtıma katılan Vali Yardımcısı Mesut Eser, Belediye Başkanı Ergün ve Renault Mais Genel Müdürü Aybar'la birlikte deneme sürüşü yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir