Şubat 7, 2011

MANN HUMMEL'ın satışları 2 milyar Avro'ya ulaştı

Otomotiv yedek parça sistemleri sektöründe faaliyet gösteren MANN HUMMEL, geçtiğimiz yıl kısa süreli çalışmadan normal süreli çalışmaya ve daha sonra fazla mesaiye geçerek 2 milyar Avro (2009: 1.67 milyar Avro) tutarında rekor satış yaptığını açıkladı. Konuyla ilgili detaylı bilgi veren MANN HUMMEL CEO’su Alfred Weber; “2009 yılında kapasitemizi ve kalifiye elemanlarımızı mümkün olduğunca azaltmadık ve bundan dolayı ekonominin beklenmedik şekilde hızlı düzelmesine hemen ayak uydurabilecek konumundaydık” dedi.

Yapılan açıklamada ayrıca şu bilgilere yer verildi:

“2010 yılında ticari faaliyetini düzgün bir şekilde yürütmeye ilaveten MANN HUMMEL önümüzdeki yıllardaki iş faaliyetleri için önemli stratejik adımlar attı. Uluslararası otomotiv ve makine yapımı sanayilerinin geliştirme ortağı ve seri üretim tedarikçisi olan firma Mayıs 2010’da organizasyonunu pazardaki gelişmelere uygun yapılandırdı. Yönetim kurulu ve 11 kıdemli grup yöneticisinden oluşan yeni genişletilmiş grup yönetim takımı uluslararası ticari faaliyetleri ve operasyonel verimliliği arttırmayı, global olarak sıfır hata kültürü oluşturmayı ve işlevi tüm karmaşıklığıyla pazarın gerektirdiği şekilde yönetmeyi hedefledi. Yeni organizasyon, MANN HUMMEL firmasının özellikle son 10 yılda özenle oluşturduğu temeller üzerine kuruldu. Filtrasyon konusunda uzman olan firma tüm bölgelerde, özellikle de Asya, Doğu Avrupa ve Brezilya’nın büyüyen otomotiv ve endüstriyel pazarlarında destek üsleri oluşturdu ve şimdi bunları güçlendirmeye devam ediyor. Mayıs 2010’da MANN HUMMEL Çin’de iki yeni fabrika açtı ve Hindistan’da 2012 yılının ilk aylarında faaliyete geçecek yeni bir üretim tesisinin temelini attı. Çin ve Hindistan’daki MANN HUMMEL şirketleri yerel pazarlar için üretilen ürün yelpazesini genişletmiş ve bir dizi geliştirme uydusu oluşturuyor. MANN HUMMEL aynı zamanda bu süreçlerde dünya çapında bir dizi yeni ürünü piyasaya sundu.

Membran konusunda uzman bir Singapur firması olan Ultra-Flo firmasının satın alınması ile diğer bir stratejik kilometre taşına imza attı. Başka kullanım yerlerinin yanı sıra membranlar suyun filtre edilmesi için kullanılmaktadır. Bu satın alma, MANN HUMMEL’in teknolojik bazını ve ürün portföyünü genişleten ve su filtreleme pazarlarına girişini hızlandıran bir adım oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir