Mart 7, 2008

Martur Nakliyat'ın tercihi yine Volvo

Filosunda yalnızca Volvo markalı araç bulunun Martur Nakliyat, yine tercihini Volvo’dan yana kullanarak 11 adet Volvo  FM 400 4×2 çekici’yi filosuna ekledi. Volvo Finansal Hizmetler’inin (VFS) finansman çözümlerinden yararlanarak gerçekleştirilen satışla, firma toplam araç sayısını 56’ya çıkardı. Gerçekleştirilen teslimat törenine Martur Uluslararası Nakliyat Müdürü Ahmet Baran, Volvo Kamyon adına Volvo Mersin Yetkili Servisi’nden Cengiz Gökdeniz ve Volvo Kamyon Mersin bölgesi satış koordinatörü Devrim Karataş katıldılar.

Volvo FM400 4 x2 Çekici
Volvo FM 400 4×2 çekici, Volvo D13 motoru ile iyi sürüş özellikleri ve düşük yakıt sarfiyatı sağlamayı  hedefliyor. Turbo sıralı 6 silindir dizel motorda intercooler, elektronik motor sistemi, birim enjektörleri, üstten kam mili ve silindir başına 4 subap bulunuyor. D13 Euro3 normlarına uygun olup, 1450-1800 devir/dakikada 400 Bg güç ve 1050-1400 devir/dakikada maksimum 2000 Nm tork üretiyor.

Volvo FM 400 4×2 çekicide 14 vitesli manuel şanzıman, L2H2 yüksek ve çift yataklı Globetrotter kabin, klima, park ısıtıcısı, Volvo Motor Freni (VEB), tavan ve yan rüzgar deflektörü, immobilizer standart olarak bulunuyor. Cerli arka aks, I-Shift otomatik şanzıman, PTO, çelik tampon, ikinci depo opsiyonel olarak sunuluyor.

Martur 1996 yılında, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Suriye, İran, Irak, Ürdün, Dubai, Suudi Arabistan ve Yunanistan hatlarında karayolu nakliye hizmeti vermek için kuruldu. Firma, Avrupa ile Ortadoğu hattında kuru yük ve tekstil taşımacılığında hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir