Aralık 5, 2011

MBT'nin en iyi otobüs teknisyenleri Mengerler'den

Mercedes-Benz Türk’ün bu yıl ikincisini düzenlediği ve 34 yetkili bayisinde görevli 82 otobüs teknisyeninin katıldığı “Bus TechChallenge” yarışması sonucunda, ipi Mengerler Otomotiv teknisyenleri göğüsledi. Birinci Mengerler Otogar’dan Mehmet Özcerrah, ikinci Mengerler Bursa’dan Emre Tuna, üçüncü de yine Mengerler Bursa’dan Bahtiyar Taş oldu. Teknisyenlere ödüllerini Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde Otobüs Satış Müdürü Akif Nuray ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ergiz Esen takdim etti.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da gerçekleştirilen Teknisyen Olimpiyatları’nda en iyi bakım teknisyenliğini dalında dünya birincisinin Türkiye’den olduğunu hatırlayan Ergiz Esen, “Bu yarışmalar ekibimizi bir tatlı rekabet içine sokuyor ve motivasyonu arttırıyor. Ayrıca verdiğimiz eğitimlerde bize yol gösteriyor” dedi.

Süreç nasıl işledi?

Bus TechChallenge’ın 12-30 Eylül tarihleri arasında online gerçekleştirilen ilk sınavı sonucunda 14 yetkili bayiden 30 teknisyen, 24 Ekim-4 Kasın tarihleri arsında gerçekleştirilen ikinci sınava katılmaya hak kazandı. Bu sınavda birinci olan Mehmet Özcerrah da, yarışmaya katılan 17 ülkenin finalistleri ile birlikte 27-28 Şubat tarihlerinde Almanya’nın Ulm şehrinde bulunan EvoBus merkezinde yapılacak olan iki günlük organizasyonda Avrupa Şampiyonluğu için yarışacak.

Birinci Mengerler Otogar’dan Mehmet Özcerrah oldu.

İkinciliği Mengerler Bursa’dan Emre Tuna kazandı.

Mengerler Bursa’dan Bahtiyar Taş Bus TechChallage'da üçüncü oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir