Temmuz 5, 2006

Mercedes 12 Dev Adam'ın Arkasında…

Mercedes-Benz, Türkiye Basketbol Federasyonu ile olan sponsorluk sözleşmesini 31 Aralık 2010 tarihine kadar uzattı. Sözleşmenin uzatılması nedeniyle 5 Temmuz tarihinde düzenlenen toplantıda, Mercedes-Benz Türk yöneticileri, Mercedes-Benz Travego 15 SHD model milli takım otobüsünü, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerine törenle teslim etti.

Düzenlenen törene; Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ve Basketbol Milli Takımı Sporcuları katıldı. Törende bir konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler; Türkiye Basketbol Milli Takımı'nın sponsorluğunu 2001 yılında üstlendiklerini hatırlatarak “''Milli takımımız bizim için çok büyük gurur kaynağı olmuştur. Gelecekte de öyle olmaya devam edecektir” dedi. 2010 yılında Dünya Basketbol Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılacağını belirten Jürgen Ziegler “Travego sadece İstanbul'da üretiliyor, Türkiye'den de dünyaya ihraç ediliyor, futbolda dünya kupası organizasyonunda önemli bir görev üstlenerek Alman milli takımı başta olmak üzere 9 takımı taşıyoruz, Almanya ve Hollanda milli takımları da Travego'yu milli takım otobüsü olarak tercih ettiler” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’de; Mercedes-Benz’in Türkiye Basketbol Federasyonu ile olan sponsorluk sözleşmesini 2010 tarihine kadar uzatmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mercedes-Benz Türk, üstlendiği sponsorluk kapsamında milli takım otobüsünün yanı sıra 2 A-Serisi, 1 C 180 K, 1 S 350 L, 2 ML 270 CDI, 1Sprinter 313 CDI, 2 Vito 115 CDI aracı da Türkiye Basketbol Federasyonu'nun kullanımına sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir