Kasım 27, 2008

Mercedes'in Axor filo teslimatları devam ediyor

Mercedes Benz Türk,  firmaların filolarını Axor'larla yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Altunkaya AŞ, Karadeniz Uluslararası Nakliyat, Açıkgöz Taşımacılık ve Haktur Nakliyat'ın da tercihi Mercedes'ten yana oldu. Firmalar Mercedes – Benz Türk AŞ.'nin Aksaray Kamyon Fabrikası'nda düzenlenen törenlerle araçlarını teslim aldılar.

Gaziantep'te faaliyet gösteren Altunkaya AŞ araç parkına 10 adet Axor 1840/LS kattı. Altunkaya firma görevlisi Şehmus Alkan, araçları, Mercedes-Benz Türk Müşteri Merkezi Müşteri Eğitmeni Yaşar Yeşilöz ve Araç Teslimat görevlisi Atilla Sağdıç'tan aldı.

Şehmus Alkan, teslimat töreninde yaptığı konuşmada, Axor'u yakıt tüketiminde sınıfının en ekonomik aracı olması, servis ağının yaygın, yedek parça bulunabilirliğinin kolay olması ve maliyetinin düşük olması nedeniyle tercih ettiklerini belirtti. Alkan, Mercedes-Benz Axor’un kullanıcısını her zaman memnun eden, yüksek 2. el değeri ile kazandıran bir araç olduğunu ve Axor alımlarının önümüzdeki aylarda da artan sayılarla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Uluslararası taşımacılık firması Karadeniz Uluslararası Nakliyat da 10 adet Axor çekici aldı. Araçların teslim töreninde; Karadeniz Uluslararası Nakliyat'ın  Nakliye Müdürü Serkan Çerker, Hassoy Satış Müdürü Ahmet Ayhan, Mercedes Kamyon Müşteri Merkezi Teknik Eğitmen Halil Eryılmaz ve teslimat görevlisi Atilla Sağdıç katıldı. Ahmet Ayhan, gelişmeye ayak uydurmak için Mercedes araçları tercih ettiklerini belirtti. Ayhan, Axor araçlarının firmanın büyümesinde büyük rol oynadığını, bu nedenle Mercedes-Benz Axor alımlarının 2009 yılında da hızla devam edeceğini söyledi.

Açıkgöz Taşımacılık  5 adet 1840LS aracı filosuna ekledi.Mercedes-Benz Teknik Eğitmeni Halil Eryılmaz ve Yaşar Yeşilöz'ün de katıldığı teslim töreninde; Açıkgöz Taşımacılık Nakliye Müdürü Nihat Karataş bir konuşma yaptı. Karataş, aracın özelliklerinden dolayı gelecek aylarda yeniden Mercedes-Benz Axor alım planları olduğunu açıkladı.

Filosunda 11 adet Mercedes aracı bulunan , Haktur Nakliyat da yine tercihini Mercedesten yana kullanarak 5 adet Axor 1840 LS çekici’yi teslim aldı. Törene; Haktur Nakliyat sahibi Turgay Gedik, Müşteri Merkezi Araç Teknik Eğitmeni Halil Eryılmaz ve teslimat görevlisi Atilla Sağdıç katıldı. Firma Sahibi Turgay Gedik, törende yaptığı konuşmada; Mercedes-Benz Axor'u az yakıt tüketmesi , yedek parça sorunu yaşamaması, uzun vadede masrafsız olması ve yaygın servis ağına sahip olması nedeni ile tercih ettiklerini söyledi. Tören sonrasında şöforlere teknik eğitim verilerek eğitimden geçenlere sertifikaları takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir