Ekim 9, 2008

Mercedes'in en iyileri

Mercedes'in kamyon teknisyenleri ödüllendirildi; en iyi takım Almanya'da yarışacak  Servis hizmetlerine verdiği önemi, teknisyenlerine yönelik verdiği bilgi beceri geliştirme programları ve aralarında düzenlediği yarışma organizasyonlarıyla ortaya koyan Mercedes Benz Türk, çalışanlarının gelişimini teşvik etmek için teknisyenler arasında düzenleği Teknisyen Olimpiyatları'nın 5.'sinin ödül törenini geçtiğimiz günlerde Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi'nde gerçekleştirdi.
 
Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki Mercedes-Benz Türk servislerinde görevli olan 100'ün üzerinde kamyon teknisyeninin katıldığı olimpiyatlarda; arıza teşhis teknisyeni, bakım teknisyeni, sistem yürüyüş takımları ve sistem- tahrik sistemleri olmak üzere 4 ayrı kategorideki ödüller sahiplerini buldu.Ayrıca en iyi takım seçilen Bayrakarlar Merkon ekibi 17-20 Kasım 2008 tarihleri arasında Almanya'da gerçekleşirilecek olan MB Tech Masters finaline katılmaya hak kazandı.
 
En iyiler

Arıza teşhis teknisyeni kategorisinde; birinci Bayrakarlar Merkon'dan Abdülkadir Candemir, ikinci Mengerler İkitelli'den Murat Karaaslan, Üçüncü Koluman Tarsus'tan Cumali Alper Dalkılıç
Sistem teknisyeni-YT kategorisinde; birinci Bayraktarlar Merkon'dan Yücel Çoban, ikinci Koluman Tarsus'tan Uğur Güler. Üçüncü Mengerler İkitelli'den Akkan Ümit
Sistem Teknisyeni- TS kaegorisinde; birinci Bayraktarlar Merkon'dan Hasan Başaran, ikinci Koluman Tarsus'tan Yıldırım Şimşek, üçüncü Has Otomoti Avcılar'dan Ferhat Alunbulak
Bakım teknisyeni kategorisinde; birinci Koluman Tarsus'tan Seyhan Atağ, ikinci Bayraktarlar Merkon'dan Abdullah Kızıltuğ, Has Otomoti Avcılar'dan Ahmet Demirişleten
Elemeler nasıl yapıldı?
 
Bu yıl beşincisi düzenlenen “Mercedes-Benz Teknisyen Olimpiyatları”, 6 Haziran 2008 tarihinde, 36 yarışmacı teknisyenden oluşan toplam 9 takımın ön elemeleri ile başladı. “Çoktan seçmeli test” şeklindeki ön eleme sınavında başarılı olarak olimpiyat finalisti olarak belirlenen 20 katılımcı, 19 Eylül 2008'de gerçekleştirilen uygulamalı sınava tabi tutuldu. %25 teorik, %75 uygulama ağırlıklı hazırlanan final sınavı sonucunda ise 4 kategorininn en başarılı 3 teknisyenine ödülleri verildi.

Dünyanın klasmanı kasım ayında

Mercedes Benz Türk'ün Kamyon Bölümü'nde yönetici olan Ergiz Esen ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Bu gece Türkiye’deki 2008 yılının en iyileri olarak seçilen arkadaşlarımız, Mercedes-Benz Türk’ün Satış Sonrası Hizmetler bölümünü ve yetkili servis ağımızı, DAG’nin düzenlemiş olduğu ve 15 ülkeden takımların katılacağı TechMasters 2008’de “Dünyanın en iyisi” ünvanına erişmek hedefiyle temsil edecekler.

Mercedes-Benz Türk, “müşteri memnuniyetinde 1 numara olmak” hedefine ulaşmakta en önemli faktörün çalışanlarımızın bilgi ve beceri seviyesinin arttırılması olduğuna inanıyor. Bizim ve bayilerimizin bu yöndeki çalışmaları ve angajmanları sonucunda, ticari araçlar müşteri memnuniyeti endeksimiz 2006’ya göre %11, geçtiğimiz yıla göre %5 oranında arttı. Amacımız, satış sonrası hizmetlerimizin kalitesini sürekli arttırarak müşteri memnuniyetinde rakip markalar arasında 1 numara olmak. Otomobilde bunu 2008 yılında başardık, diğer ürün gruplarında da başarmak sadece bizlerin elinde.

Bu hedefe ulaşmak yolunda, bilgi ve beceri seviyesindeki kalite artışı “MB Teknisyen Olimpiyatları” ile destekleniyor. Hedefimize ulaşmakta en büyük itici güç, teknisyenlerimizin kendilerine güvenlerindeki artış ve bununla birlikte daha güven veren, daha rekabetçi, daha yenilikçi, daha uzman, daha kaliteli, daha sorumlu olma yönündeki hırslarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir